pondělí 25. září 2017 Zlata

Rozsíval nasměroval Rangers k výhře nad New Jersey

New York - Český hokejista Michal Rozsíval pomohl New Yorku Rangers v nedělním utkání NHL gólem a asistencí k výhře 3:1 nad New Jersey. Dvaatřicetiletý obránce otevřel v úvodu druhé části skóre zápasu a stál i u zrodu druhé branky týmu, kterou přidal šikovnou tečí Ryan Callahan. Rozsíval v novém ročníku nasbíral už šest bodů za dva zásahy a čtyři přihrávky, což ho řadí do elitní desítky kanadského bodování obránců.

Obránce New Yorku Rangers Michal Rozsíval

Rozsíval je nejvytíženějším hráčem týmu a na ledě stráví průměrně 25 minut a 14 sekund za zápas. Po podpisu lukrativní smlouvy jeho produktivita v následujících dvou sezonách klesala, loni si připsal tři góly a 20 asistencí.

Hokejisté Nashvillu jsou jediným týmem soutěže, který dokázal v každém utkání nového ročníku bodovat. Z tohoto trendu Predators nevybočili ani na ledě Tampy Bay a po výhře 4:3 se dostali do čela soutěže. Jednu asistenci zaznamenal v dresu vítězů Martin Erat, po jehož akci zvýšil Colin Wilson na 4:1. Domácí v závěru už pouze zdramatizovali utkání, když se dvakrát prosadili v 56. minutě. Více už jim ale nepovolil hostující gólman Anders Lindbäck, první hvězda zápasu, který zneškodnil 42 střel.

Trenér San Jose Todd McLellan komentoval výkon svých svěřenců v úvodní třetině na ledě Calgary s notnou dávkou ironie. Sharks čtyřikrát inkasovali během prvních dvanácti minut a toto skóre se až do závěrečné sirény nezměnilo.

"V první třetině mohly být dva puky na ledě, a nezískali bychom ani jeden z nich," prohlásil McLellan. "Nehráli jsme, co jsme si řekli. Je to pro mě velké zklamání," dodal. Dvěma góly se o rychlý nástup Calgary postaral útočník Rene Bourque, který v posledních dvou zápasech vstřelil pět branek.