pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Útočník Fleischmann rozhodl v prodloužení o výhře Washingtonu

Washington - Český útočník Tomáš Fleischmann rozhodl v NHL gólem v prodloužení o vítězství Washingtonu nad Atlantou 4:3. Fleischmann se prosadil v druhé minutě nastavení pohotovou bekhendovou dorážkou, kterou zavěsil puk pod horní tyčku branky Thrashers. Vítězný gól vstřelil v sobotu také český útočník Radek Dvořák z Floridy, jenž v 54. minutě zlomil vyrovnaný stav utkání s New Yorkem Islanders a rozhodl o výhře Panterů 4:3. Brankář Tomáš Vokoun si připsal 30 úspěšných zákroků, překonal ho pouze John Tavares, který vstřelil svůj premiérový hattrick v NHL.

New York Islanders  - Florida Panthers
New York Islanders - Florida Panthers

K vítězství Washingtonu přispěl i český brankář Michal Neuvirth, jenž zneškodnil 29 střel. Hlavní hvězdou zápasu byl ale útočník Alexander Sjomin, díky jehož hattricku mohli Capitals vyhrát už v základní hrací době. Třiatřicet sekund před závěrečnou sirénou však přišli o vedení 3:2, když při power-play Atlanty vyrovnal Evander Kane.

Skvělým výkonem se blýskl Milan Hejduk v dresu Colorada. V duelu s Los Angeles vstřelil dva góly, na další přihrál, Avalanche to ale nebylo nic platné a podlehli Králům 4:6. V napínavé přestřelce totiž Hejduka ještě převýšil hostující útočník Brad Richardson, který vstřelil tři góly, včetně vítězného na 5:4, jehož dosáhl sedm minut před koncem třetí třetiny ve vlastním oslabení.