pátek 28. července 2017 Viktor

Židlický se blýskl třemi body, Havlát přidal dva góly

New York - Čeští hokejisté Marek Židlický a Martin Havlát z Minnesoty se v úterním utkání NHL s Vancouverem podepsali pod pět gólů Wild a přispěli k výhře 6:2. Židlický zaznamenal gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Havlát připravil další dvě branky. Wild rozhodli o výhře v prvních dvou třetinách, kdy sice jako první inkasovali, ale šesti góly do 34. minuty výsledek otočili. Obrat odstartoval v přesilové hře Židlický. Wild v utkání s Canucks využili i dvě zbývající početní výhody a potvrdili, že v této herní činnosti jsou nejlepší v soutěži.

Minnesota - Vancouver

Jednoznačná výhra udělala radost trenérovi Minnesoty Toddu Richardsovi, který po předchozí prohře s Columbusem kritizoval hráče za výkon a naordinoval jim vyčerpávající trénink. "Před startem utkání jsem byl moc zvědavý, jak na to zareagují. A jsem rád, že si naše připomínky vzali k srdci," prohlásil.

Michal Neuvirth se mohl stát prvním brankářem Washingtonu v historii, který odchytal všechny minuty v úvodních šesti zápasech sezony, kvůli nemoci se mu to ale nepovedlo. Český gólman sice opět dostal v duelu proti Bostonu přednost před Semjonem Varlamovem, kvůli zdravotním potížím ale za stavu 0:2 v první třetině odstoupil. "Stěžoval si na závrať a bolesti hlavy. Jakmile jsem to zjistil, odvolal jsem ho z ledu," uvedl po zápase trenér Washingtonu Bruce Boudreau, který o příznacích chřipky svého svěřence nevěděl. Po rozbruslení mu připadal český gólman v pořádku. "Jako bojovník si myslel, že se s tím v průběhu zápasu vypořádá. Ale pravděpodobně se to s rostoucí zátěží zhoršovalo," připojil kouč.

Capitals nakonec podlehli Bostonu 1:3. Gólem a asistencí se o to zasloužil i český útočník David Krejčí a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Krejčí otevřel skóre v desáté minutě při přečíslení dva na jednoho a u druhé branky týmu si připsal asistenci. Český centr, který v prvním útoku zastupuje zraněného Marka Savarda, využívá své šance a po čtyřech utkáních je nejproduktivnějším hráčem Bruins, když nasbíral už šest bodů za jednu trefu a pět přihrávek.

Souboj finských brankářů se odehrál v Nashvillu, kam zavítalo Calgary. Domácí gólman Pekka Rinne i hostující Miikka Kiprusoff umlčeli střelce až do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Flames úspěšnou dorážkou Rene Bourque. Za Nashville nastoupil poprvé v sezoně český útočník Martin Erat, který předchozí utkání vynechal kvůli problémům se zády.