středa 28. června 2017 Lubomír

Trenér Říha začal angažmá v Atlantu výhrou v prodloužení

Moskva - Český hokejový trenér Miloš Říha zahájil své angažmá v Atlantu Mytišči vítězstvím. Noví svěřenci kouče, jenž před deseti dny po třech letech skončil na střídačce Spartaku Moskva, vyhráli utkání KHL s Čeljabinskem 2:1 v prodloužení. Říha se ujal Atlantu minulý pátek. Vrátil se tak do klubu, který vedl v sezoně 2005/06, kdy tento tým působil v ruské superlize pod názvem Chimik Voskresensk. Zápas pro něj nezačal nejlépe, už na začátku třetí minuty se hosté z Čeljabinsku ujali vedení. V polovině třetího dějství však vyrovnal Něprjajev a o bodu navíc pro Atlant rozhodl v druhé minutě nastavení Něstěrov.

Miloš Říha
Miloš Říha

S novým trenérem, bývalým lotyšským reprezentantem Igorem Pavlovem, poprvé nastoupili bývalí Říhovi svěřenci ze Spartaku a neuspěli. Moskevský tým s Dominikem Haškem v brance sice proti Dinamu Riga dvakrát vedl, ale prohrál 2:3. Dva góly lotyšského celku navíc rozhodčí neuznal kvůli posunuté brance, jednou českou brankářskou legendu zachránila tyč. Rozhodující branku z hole Karsumse inkasoval Hašek mezi betony.

Vydařený zápas sehrál kapitán letošních mistrů světa z Německa Tomáš Rolinek, jenž se dvakrát zapsal mezi střelce v utkání svého Magnitogorsku na ledě Jaroslavle. Porážku Lokomotivu 4:5 po samostatných nájezdech neodvrátil Josef Vašíček, jenž se trefil po asistenci Karla Rachůnka. Vašíček sice navíc na rozdíl od Rolinka uspěl i v nájezdech, ale vítězný gól nakonec zaznamenal Čistov z Metallurgu.