středa 16. srpna 2017 Jáchym

Výhra nad Rangers podržela Toronto v čele tabulky NHL

New York - Hokejisté Toronta nenašli ani v pátečním utkání NHL přemožitele a po výhře 4:3 v prodloužení na ledě New Yorku Rangers vedou ligové pořadí s plným počtem osmi bodů. U vítězné branky si připsal asistenci Tomáš Kaberle. Skóre utkání sice otevřel další český obránce ve službách Rangers Michal Rozsíval, na jeho trefu však reagovali Maple Leafs třemi zásahy v prostředním dějství.

New York Rangers - Toronto

Toronto zažívá nejlepší start do NHL po jedenácti letech, naopak Rangers vedle druhého bodu ztratili i dva elitní útočníky. Marián Gáborík po střetu s Colbym Armstrongem z utkání odstoupil kvůli potížím s ramenem, kapitán Chris Drury si po kolizi s Rozsívalem obnovil zlomeninu prstu. Navíc se Rangers musejí od úvodu sezony obejít i bez Václava Prospala, který se chystá na operaci kolene.

Mezi střelce se v pátečním programu NHL zapsal i Radek Martínek, který ve druhé třetině srovnal stav mezi Pittsburghem a New Yorkem Islanders na 2:2. Nerozhodný stav vydržel až do prodloužení, v němž o výhře Penguins 3:2 rozhodl Alex Goligoski. Hráči Pittsburghu tak na čtvrtý pokus zvítězili ve své nové aréně.

Čtyřicáté výročí Buffalo neoslavilo - prohrálo s Montrealem

Poprvé v NHL vstřelil tři branky útočník Atlanty Anthony Stewart. Dva góly dal v závěrečné části, kdy Thrashers srovnali skóre utkání proti Anaheimu z 2:4 na 4:4. V následném penaltovém rozstřelu pak zajistil druhý bod Atlantě Nigel Dawes. Hokejisté Montrealu pokazili Buffalu oslavu čtyřicátého výročí prvního domácího zápasu v NHL a na soupeřově ledě zvítězili 2:1. U zrodu druhé branky stál český obránce Roman Hamrlík, gólman Carey Price pochytal 22 z 23 střel.

Obhájci Stanleyova poháru z Chicaga nejsou v úvodu soutěže po odchodu řady hráčů příliš přesvědčiví, prohráli tři ze čtyř utkání. V Columbusu ale Blackhawks směřovali od úvodu za vítězstvím a nakonec vyhráli 5:2. O dvě branky se zasloužil Patrick Sharp, jednu trefu si připsal slovenský útočník Marián Hossa, který zatím bodoval v každém utkání a s osmi body za čtyři góly a shodný počet asistencí vede kanadské bodování NHL.

Střeleckou převahu nevyjádřili hokejisté New Jersey v adekvátní počet branek a ve své aréně podlehli Coloradu 2:3. Hostující gólman Craig Anderson zneškodnil 41 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hokejisté Vancouveru v jarním play-off vyřadili Los Angeles, ale se stejným soupeřem si v novém ročníku nevědí rady. Kings zvítězili v obou duelech, nyní doma přehráli Canucks 4:1. Dvě branky vstřelil Dustin Brown.