středa 20. září 2017 Oleg

Kladenští hokejisté opět neskórovali a Pardubicím podlehli 0:5

aktualizováno 14. 10. 2010 21:15

Kladno - Hokejisté mistrovských Pardubic zvítězili v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy na ledě posledního Kladna 5:0 a zabrali poté, co v předešlých šesti zápasech nasbírali jen pět bodů. Východočeši se střelecky probudili a přenechali pozici týmu s nejmenším počtem vstřelených branek v soutěži svému dnešnímu soupeři. Kladno nedalo podruhé za sebou branku a má stále na předposlední Spartu ztrátu šesti bodů. Pardubický gólman Martin Růžička udržel podruhé v sezoně čisté konto. Z výhry se při prvním představení proti svému mateřskému klubu radoval obránce František Kaberle, který odešel z Kladna do Pardubic v létě.

Kladno - Pardubice

Pardubicím, které se snaží venku dohánět ztrátu ze čtyř domácích porážek za sebou, vyšel vstup do utkání. Hned po půlminutě ujížděl sám na Cikánka Starý, ale bekhendem neuspěl, Kladno se ubránilo i při Bělohlavově vyloučení, ale v páté minutě už po přihrávce Starého osamocený útočník Kolář pohodlně otevřel skóre. Šance na vyrovnání měli Látal a především po Treilleho přihrávce bek Kameš, ale Růžička odolal. Vzápětí při trestu Valského zvýšil náskok hostů Špirko. Kladno se neprosadilo ani v 83 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem.

Do druhého dějství šli hosté v oslabení, ale kladenská první formace svou šanci neproměnila. Deset sekund po návratu vyloučeného Somíka na led překvapil z pravé strany Cikánka Pineault a kladenská jednička odjela z branky. Jeho místo zaujal Falter, který betonem zlikvidoval Špirkovu šanci, ale ve 28. minutě inkasoval, když se po kombinaci s Kolářem prosadil Koukal. Kladno se nevzdávalo, ale i další minuty dokumentovaly jeho problémy v koncovce.

Utkání Kladno - Pardubice

Středočeši, kteří neskórovali v úterý na ledě Slavie, nedokázali prolomit střeleckou nemohoucnost ani v závěrečném dějství. V 43. minutě se opět neprosadil osamocený Luňák. O pět minut později trefil na druhé straně tyč Kaberle a sudí si ještě situaci prověřili u videorozhodčího. A když další možnost domácích spálil Kafka, dovršil debakl na druhé straně po brejku Pivko. V poslední minutě ještě nabídli 1 672 divákům bitku domácí Treille s Mezeiem.

HC Vagnerplast Kladno - HC Eaton Pardubice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Kolář I (Starý), 10. Špirko (Bartek, Pivko), 23. Pineault (Pivko, Jillson), 28. Koukal (Kolář I, Mezei), 55. Pivko (Bartek). Rozhodčí: Husička, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10, navíc S. Treille - Mezei oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1 672.

Zdroj: ČT24, ČTK