středa 20. září 2017 Oleg

Hokejisté Třince deklasovali Liberec a vedou extraligu

aktualizováno 11. 10. 2010 21:25

Liberec - Hokejisté Třince zvítězili v předehrávaném utkání 10. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce vysoko 5:0 a dostali se do čela tabulky o skóre před České Budějovice. Mountfield může Oceláře v úterý opět předstihnout, pokud na vlastním ledě bude bodovat s pražskou Spartou. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se zaskvěl Kanaďan Bryan McGregor. Gólman Martin Vojtek vychytal své první čisté konto v sezoně. Liberec sehrál už čtvrtý zápas v sedmi dnech a po dvou výhrách za sebou vyšel naprázdno a promarnil šanci svého dnešního soka přeskočit na třetí místo. Duel sledovala na liberecké zvyklosti nízká návštěva 3 051 diváků.

Radost třineckých hokejistů

Liberec se sice na začátku ubránil při Rýglově vyloučení, ale v šesté minutě už se aktivně hrající hosté radovali z vedení. Peterek zpoza branky našel najíždějícího Adamského, který si našel prostor mezi bránícími Severočechy a pohotově otevřel skóre. Domácí prověřili Vojtka vážněji až v 10. minutě, kdy vystřelil Klimenta. Vzápětí navíc Bílí Tygři propadli v defenzivě, Polák u levé tyčky protlačil kotouč před Pince a do prázdné branky pohodlně dorazil puk McGregor. Domácí kouč Jiří Kalous si vzal oddechový čas.

Na přelomu prvního a druhého dějství se domácí ubránili při trestu Dernera a následně hráli bez sedmi sekund šest minut v kuse v početní výhodě, ale domácí se z tlaku neprosadili. Buď jejich pokusy končily u Vojtka, mimo branku nebo na tyči jako v 27. minutě po střele Podkonického.

Sestřih utkání

Záznam utkání Liberec - Třinec sledujte zde

Třinec si v poslední třetině hlídal náskok, ale i hrozil. Ve 43. minutě uvolnil Kohn McGregora, ale Pinc svůj tým podržel. Devět minut před koncem pojistil výhru jen čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Trončinského na led Růžička, který předtím ještě v přesilovce na Pince nevyzrál, ale znovu se zmocnil puku a z levého kruhu už zvýšil na 3:0. Další možnost Kohna sice zlikvidoval Pinc, ale v 56. minutě už osamocený Růžička nedal libereckému brankáři šanci. Třinec udeřil ještě jednou. V 77 trvající přesilovce pěti proti třem sice ještě neskóroval, ale proti čtyřem už díky McGregorovi ano.

Rozhodl vstup do utkání, shodli se trenéři

"Měli jsme strašidelný vstup do utkání. I když jsme se na to připravovali, tak jsme první třetinu absolutně nezvládli a soupeř dominoval v naší obranné třetině. Ve druhé části se hra vyrovnala, měli jsme šanci zkorigovat skóre z přesilových her, ale nedali jsme branku. Ve třetí třetině to byl z naší strany marný nátlak a křeč, chtěli jsme se dostat do soupeřova obranného pásma, ale ani to se nám nepodařilo. Třinec zaslouženě vyhrál," zhodnotil utkání liberecký trenér Filip Pešán.

S tím souzní i odpověď třineckého kouče Břetislava Kopřivy: "Zápas jsme velmi dobře rozehráli a dostali se do vedení. Druhá třetina byla také hrozně důležitá, protože tam byla spousta vyloučených, přesilovky soupeře jsme udrželi a do třetí třetiny se zase hra srovnala. Začali jsme tam hrát stejně jako v první třetině, dobře jsme bruslili a výborně kombinovali. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Polákovi bylo před utkání špatně, zvládl jen první třetinu a pomohl k důležitému gólu."