pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Hokejisté Bostonu rozstříleli Liberec 7:1

aktualizováno 5. 10. 2010 22:40

Liberec - Hokejisté Liberce vyzvali jako první český klub na svém ledě k souboji tým NHL a v přípravě s Bostonem prohráli vysoko 1:7. Pro Bruins bylo dnešní vystoupení na severu Čech generálkou na víkendový vstup do nového ročníku NHL proti Phoenixu v pražském O2 areně. Dvěma brankami a třemi asistencemi se předvedl Patrice Bergeron, český útočník David Krejčí asistoval u úvodní trefy Nathana Hortona. Zápas sledoval web SportŽivě.cz v podrobné on-line reportáži.

Tomáš Vošvrda inkasoval sedmý gól.

Tipsport arenu zachvátilo už tradiční "bílé peklo", které provází zápasy Bílých Tygrů v play-off. Jediný český zástupce v týmu Bruins David Krejčí nastoupil v centru prvního útoku s Hortonem a Lucicem. Liberec hrál aktivně, vytvořil si několik šancí, ale na gólmana Thomase neměl dlouho recept. Domácí brankář Pinc v úvodu zlikvidoval šanci Carona, v 19. minutě však už inkasoval, když jej po přihrávkách Krejčího a kapitána Cháry překonal z mezikruží Horton.

V druhém dějství měla nejdříve možnost vyrovnat formace Petra Nedvěda, ale ve 23. minutě ujel Bergeron a vychutnal si Pince blafákem do forhendu. Liberecké fanoušky zvedla ze sedadel 29. minuta, kdy po přečíslení Nedvěd přihrál volnému Podkonickému a také Thomas lovil puk ze své branky. Bruins ukázali svou sílu i v oslabení. Při trestu dvaačtyřicetiletého veterána Recchiho byl po přihrávce Krejčího sám před Pincem Wheeler, ale neuspěl. O několik vteřin později vyzval Bergeron Carona, který už libereckého gólmana prostřelil.

Náhradník Vošvrda brzy lovil ze sítě čtyři puky

V závěrečném dějství dostal příležitost si zachytat proti pětinásobnému vítězi Stanleyova poháru také Pincův náhradník Vošvrda a po 80 vteřinách si s ním pohrál po úniku Bergeron úplně stejně jako předtím s Pincem. Další minuty patřily jen Bostonu. V 47. minutě využil přesilovku ranou skoro od modré čáry Seguin, dvojka letošního draftu NHL. Campbell s Wheelerem ještě před polovinou poslední dvacetiminutovky změnili zápas v debakl.

I tak se diváci nadále bavili při historickém vystoupení týmu zákládající šestice NHL na ledě klubu, který hraje extraligu až od roku 2002. Ale nerozjásali je po Thomasově zaváhání Špaček, ani následně Bárta. Liberec hned ve středu čeká extraligové klání s Kladnem, Boston návrat do Prahy k další přípravě.

Krejčí: Bylo to něco výjimečného a nepopsatelného

Český hokejový útočník David Krejčí si vychutnal v přípravném utkání na ledě Liberce první vystoupení Bostonu na české půdě a byl to pro něj obrovský zážitek. Atmosféru ve vyprodané Tipsport areně podle něj jen těžko překoná víkendové klání v pražské O2 areně na startu sezony NHL proti Phoenixu.

Patrice Bergeron, střelec dvou branek:

"Fanoušci byli skvělí, fandili celý zápas. Připomínalo mi to staré haly jako třeba v Québecu. I ty bubny, to byl zážitek a určitě si to budu pamatovat."

"Pro mě to bylo něco výjimečného a nepopsatelného. Chtěl jsem se ukázat v nejlepším světle. Naše lajna nehrála špatně, jen nám chyběl finiš," řekl Krejčí, který si připsal asistenci u úvodní branky Nathana Hortona. Diváci si zápas užívali a vyvolávali jméno i jediného českého zástupce v sestavě Bruins. "Překvapili mě, jak na konci fandili, to bylo něco neskutečného. Toho si budu vážit celý život. Byl to obrovský zážitek. Moc jsem si před nimi chtěl zahrát. Mrzí mě, že jsem jim neukázal žádný gól."

Bílí Tygři Liberec - Boston Bruins 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 29. Podkonický (Nedvěd) - 19. Horton (Chára, Krejčí), 23. Bergeron, 31. Caron (Bergeron), 42. Bergeron (Hunwick), 47. Seguin (Boychuk, Bergeron), 48. G. Campbell (S. Thornton, Paille), 50. Wheeler (Bergeron, Chára). Rozhodčí: Hribik (ČR), Leggo - Sharrers (oba Kan.), Blümel (ČR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 500 (vyprodáno).