Paralympijský magazín

Hokejisté Bostonu rozstříleli Liberec 7:1

Liberec - Hokejisté Liberce vyzvali jako první český klub na svém ledě k souboji tým NHL a v přípravě s Bostonem prohráli vysoko 1:7. Pro Bruins bylo dnešní vystoupení na severu Čech generálkou na víkendový vstup do nového ročníku NHL proti Phoenixu v pražském O2 areně. Dvěma brankami a třemi asistencemi se předvedl Patrice Bergeron, český útočník David Krejčí asistoval u úvodní trefy Nathana Hortona. Zápas sledoval web SportŽivě.cz v podrobné on-line reportáži.

On-line textový přenos

57:14

Na červené nastartoval k úniku Bárta, ale nestačil přesně zakončit. Vzápětí pálil Krejčí z Bostonu vedle levé tyčky.

53:52

Vošvrda se konečně může pochlubit povedeným zákrokem. Puk efektně skryl v lapačce.

52:44

Liberečtí se snaží být aktivní. Domácí se dostali do několika šancí, Boston už přestává bruslit.

50:50

Závar před brankou Bostonu. Zakončil ho tvrdou ránou Podkonický. Trefil se však do svého spoluhráče Duška.

25:14

Teď měl Pinc trochu štěstí. Wheeler si vyjel zpoza branky a puk skončil pod lapačkou libereckého gólmana.

21:19

Boston vede nad Libercem už 2:0. Moravec hrubkou daroval puk hokejistům v černém, Bergeron předvedl bezchybný blafák a překonal bezmocného Pince.

21:00

Podkonického střelu zblokovali obránci v černém, neuspěl ani Nedvěd a podruhé Podkonický.

20:25

Boston stále hraje ve čtyřech. Liberečtí se však nemohou dostat do útočné třetiny.

20:01

Začala druhá třetina.

00:00

Dres Jaroslava Nedvěda, který jakožto trenér dovedl klub do extraligy, stoupá ke stropu potemělé arény.

00:00

Operní pěvci zazpívali americkou a českou státní hymnu. Po ní Liberec gratuluje Jaroslavu Nedvědovi staršímu, dlouholetému hráči a trenérovi severočeského týmu.

60:00

Utkání končí. Liberec - Boston 1:7.

58:50

Boston má na ledě čtvrtý útok. Liberec vyvezl puk ze třetiny. Utkání se už dohrává.

58:10

Ještě jedno vyloučení na straně Liberce. Na trestnou lavici zamířil Petr Nedvěd za hákování.

54:56

Přestává se bránit a hra volně plyne. Liberec se ne a ne prosadit.

49:20

Liberec - Boston 1:7. Další trefa hokejistů ze zámoří. Tentokráte skóroval Wheeler.

48:30

Jeden útok Bostonu střídá druhý, liberecká obrana už nestačí ofenzivě čelit.

47:32

Další gól mužů v černém. Tentokrát se prosadil Campbell nikým nekrytý z hranice brankoviště. Liberec - Boston 1:6.

45:59

Osmnáctiletý hráč Bostonu Seguin vystřelil přesně od modré čáry. Vošvrda, který nahradil Pince v brance domácích, nedokázal zareagovat, ač střela nebyla nikým tečována. Liberec - Boston 1:5.

45:47

Čakajík chyboval a vzápětí fauloval.

44:57

Obránce Hunwick se opět ocitl před bránkou domácích, ale šanci neproměnil.

44:20

Petr Nedvěd se ocitl v dalším ofsajdu.

43:20

Medvědi pokračují v náporu. Úplně volný Stuart nestačil vystřelit.

41:21

Bergeron si zkusil druhý samostatný nájezd a podruhé ho zakončil úspěšně. Liberec - Boston 1:4.

40:01

Začala třetí třetina.

--:--

Hosté vedou po druhé třetině nejen na góly, ale už i na střely - 23:22.

40:00

Konec druhé třetiny. Liberec - Boston 1:3.

39:20

Chára vyhodil a liberečtí se opět snaží překonat útočnou modrou čáru. Podařilo se. Střela od modré ale neměla šanci na úspěch.

37:57

Začala přesilovka domácích. Snahu o přechod do útočné třetiny hatí ofsajd.

37:37

Seidenberg sedí na trestné lavici. Hraje se čtyři na čtyři. Celé oslabení zvládl Liberec s přehledem.

35:56

Podkonický přidržel u mantinelu Rydera a dostává dvě minuty. Další přesilovka v Bostonu.

33:54

Střela Zdena Cháry zblokována za branku. Boston nepřestává tlačit.

33:11

Špaček držel protihráče a dostal trest na dvě minuty.

32:00

Ryder se napřáhl z levé strany, Pinc vyrazil.

30:54

Boston je v plném počtu.

30:45

Boston opět vede o dvě branky - 3:1. Caron lehce obral o kotouč Nedvěda a vzápětí přesně zakončil nad Pincovu lapačku.

29:20

Wheeler se ocitl ve velké šanci, pinc jen reflexivně vyrazil puk.

29:05

Recchi sedí na trestné lavici, zahrál nebezpečně vysokou holí. Liberec hraje třetí přesilovku.

28:40

Bergeron dostal puk od Recchiho, ale zblízka nedal.

28:11

Liberec snižuje na 1:2. Rychlý brejk po přihrávce Nedvěda precizně pod horní tyčku zakončil Podkonický.

26:37

Další liberecký útok a další střela do středu branky, tentokráte v podání Bárty.

25:32

Liberec ohrozil branku Bostonu. Hunkes ale vystřelil příliš slabě.

24:30

Petr Nedvěd se opět dokázal dostat před Thomase. Puk za jeho záda ani tentokrát dostat nedokázal.

--:--

Aktivita domácích je zřejmá i ze statistiky. Pinc musel zasahovat desetkrát, Thomas čtrnáctkrát.

20:00

První třetina skončila. Liberec - Boston 0:1.

19:30

Puk skákal těsně před brankou Bostonu. Thomas ho nakonec skryl ve výstroji. Fauloval však Lucic. Liberec si podruhé zahraje přesilovku.

18:37

Boston vede 1:0. Thorton kličkou obešel beka a trefil se přesnou střelou na Pincovu vyrážečku.

17:03

Liberec hraje v pěti.

16:55

I ve čtyřech Liberec vyzkoušel defenzivu Bostonu. Thomas byl na místě.

15:10

Zcela volný Recchi trefil bekhendem Pince.

15:03

Liberec bude opět hrát v oslabení. Na trestné lavici sedí Vak.

13:25

Hrálo se dlouho bez přerušení. V rozhárané mezihře ohrozil Pince dorážkou Seidenberg.

12:05

Domácí opět zahrozili. Sérii šancí zakončil Holub bombou od modré.

10:44

Hráči v bílém se bránili výtečně, Výtisk je zpět na ledě.

09:50

Boston uzavřel oslabený domácí tým ve třetině. Se střelou od modré si Pinc poradil. Liberci se podařilo vyhodit.

08:44

Výtisk dostal dvě minuty za hákování. Boston hraje první přesilovku.

08:15

Čtvrtá formace Liberce se postarala o největší šanci. Špačkovu střelu z mezikruží vyrazil hbitý Thomas.

07:12

Rýglova střela skončila v Thomasově lapačce.

06:40

Boston získával převahu. Liberečtí se snaží rychleji bruslit.

04:50

Boston hraje v plném počtu. Ryder tváří v tvář Pincovi zahodil šanci.

04:31

Další ofsajd, který opdískali rozhodčí hráčům v bílých dresech s tygrem hrudi.

03:44

Střelu libereckého Vaka bezpečně lapil gólman Bostonu.

02:59

Na ledě je první liberecká formace vedená Petrem Nedvědem, ale zatím má problém dostat se do útočné třetiny.

02:26

První vyloučení. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici hráč Bostonu Andrew Ference.

00:58

Zatím se hráči oťukávají. Boston nahodil puk do útočné třetiny, liberecký útok skončil ofsajdem.

00:01

Úvodní buly vyhrál Krejčí nad Nedvědem.

00:00

Utkání právě začalo.

00:00

Oba týmy jsou na ledě. Boston hraje v černých dresech, domácí v bílých.

Tipsport arenu zachvátilo už tradiční "bílé peklo", které provází zápasy Bílých Tygrů v play-off. Jediný český zástupce v týmu Bruins David Krejčí nastoupil v centru prvního útoku s Hortonem a Lucicem. Liberec hrál aktivně, vytvořil si několik šancí, ale na gólmana Thomase neměl dlouho recept. Domácí brankář Pinc v úvodu zlikvidoval šanci Carona, v 19. minutě však už inkasoval, když jej po přihrávkách Krejčího a kapitána Cháry překonal z mezikruží Horton.

V druhém dějství měla nejdříve možnost vyrovnat formace Petra Nedvěda, ale ve 23. minutě ujel Bergeron a vychutnal si Pince blafákem do forhendu. Liberecké fanoušky zvedla ze sedadel 29. minuta, kdy po přečíslení Nedvěd přihrál volnému Podkonickému a také Thomas lovil puk ze své branky. Bruins ukázali svou sílu i v oslabení. Při trestu dvaačtyřicetiletého veterána Recchiho byl po přihrávce Krejčího sám před Pincem Wheeler, ale neuspěl. O několik vteřin později vyzval Bergeron Carona, který už libereckého gólmana prostřelil.

Náhradník Vošvrda brzy lovil ze sítě čtyři puky

V závěrečném dějství dostal příležitost si zachytat proti pětinásobnému vítězi Stanleyova poháru také Pincův náhradník Vošvrda a po 80 vteřinách si s ním pohrál po úniku Bergeron úplně stejně jako předtím s Pincem. Další minuty patřily jen Bostonu. V 47. minutě využil přesilovku ranou skoro od modré čáry Seguin, dvojka letošního draftu NHL. Campbell s Wheelerem ještě před polovinou poslední dvacetiminutovky změnili zápas v debakl.

I tak se diváci nadále bavili při historickém vystoupení týmu zákládající šestice NHL na ledě klubu, který hraje extraligu až od roku 2002. Ale nerozjásali je po Thomasově zaváhání Špaček, ani následně Bárta. Liberec hned ve středu čeká extraligové klání s Kladnem, Boston návrat do Prahy k další přípravě.

Krejčí: Bylo to něco výjimečného a nepopsatelného

Český hokejový útočník David Krejčí si vychutnal v přípravném utkání na ledě Liberce první vystoupení Bostonu na české půdě a byl to pro něj obrovský zážitek. Atmosféru ve vyprodané Tipsport areně podle něj jen těžko překoná víkendové klání v pražské O2 areně na startu sezony NHL proti Phoenixu.

Patrice Bergeron, střelec dvou branek:

"Fanoušci byli skvělí, fandili celý zápas. Připomínalo mi to staré haly jako třeba v Québecu. I ty bubny, to byl zážitek a určitě si to budu pamatovat."

"Pro mě to bylo něco výjimečného a nepopsatelného. Chtěl jsem se ukázat v nejlepším světle. Naše lajna nehrála špatně, jen nám chyběl finiš," řekl Krejčí, který si připsal asistenci u úvodní branky Nathana Hortona. Diváci si zápas užívali a vyvolávali jméno i jediného českého zástupce v sestavě Bruins. "Překvapili mě, jak na konci fandili, to bylo něco neskutečného. Toho si budu vážit celý život. Byl to obrovský zážitek. Moc jsem si před nimi chtěl zahrát. Mrzí mě, že jsem jim neukázal žádný gól."

Bílí Tygři Liberec - Boston Bruins 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 29. Podkonický (Nedvěd) - 19. Horton (Chára, Krejčí), 23. Bergeron, 31. Caron (Bergeron), 42. Bergeron (Hunwick), 47. Seguin (Boychuk, Bergeron), 48. G. Campbell (S. Thornton, Paille), 50. Wheeler (Bergeron, Chára). Rozhodčí: Hribik (ČR), Leggo - Sharrers (oba Kan.), Blümel (ČR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 500 (vyprodáno).