pondělí 26. června 2017 Adriana

Karlovy Vary si vynutily s Českými Budějovicemi sedmé semifinále

aktualizováno 30. 3. 2008 20:22

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů udrželi naději na historický postup do finále extraligy, když dnes před vlastním publikem porazili České Budějovice 3:0. O vítězi semifinálové série tak rozhodne až úterní sedmý zápas na jihu Čech. Energii nasměrovaly k úspěchu už v první třetině trefy Jana Košťála a Vítězslava Bílka, pojistku přidal v 39. minutě Ondřej Němec. Brankář Lukáš Mensator udržel podruhé v semifinále čisté konto.

Ilustrační foto

Oproti pátečnímu duelu na jihu Čech došlo k jediné změně v sestavách, českobudějovický kouč Jandač nasadil do obrany Bolfa místo Nováka. Vstup do zápasu vyšel dokonale Karlovým Varům, které se už po 28 vteřinách radovaly z vedení. Košťál se dostal sám před Turka, na první pokus neuspěl, ale napodruhé už ano. Sudí si ještě prověřili situaci u videorozhodčího.

Mountfield mohl odpovědět po výpadu obránce Tomana, ale především pak v 10. minutě, kdy po Hřebejkově přihrávce minul branku Hübl. Na druhé straně chytil Turek lapačkou Kristkův pokus. Hosté se neprosadili při Dubnově trestu a v 15. minutě podruhé inkasovali. Skladaný přistrčil puk na levé straně do tandemu Bílkovi, který pohotovou střelou znovu rozjásal karlovarské fanoušky.

Vítěz základní části soutěže se nadále těžko vyrovnával s pevnou karlovarskou obranou středního pásma a dopředu byli nebezpečnější domácí. Kumstát, Bílek a v přesilovce Procházka ale náskok nezvýšili. V závěru úvodního dějství se dostal do brejku hostující Kůrka, ale také nevystřelil přesně.

V druhém dějství se hrálo dlouho bez šancí. Jihočeši se nedokázali vytvořit příležitost ani při čtyřminutovém Bílkově pobytu na trestné lavici. Pokusy Muchy a Gulaše později při plném počtu hráčů na ledě nebyly nebezpečné. Na obrazu hry nic nezměnila ani vyloučení hostujícího Nováka a domácího Řezníčka.

Šance přinesly až chyby v rozehrávce Českých Budějovic. Grof ještě Turka nepropálil a přečíslení dvou na jednoho nezužitkoval po Košťálově přihrávce blafákem Kumstát. Energie se ale 66 vteřin před koncem druhé části přeci jen dočkala třetího gólu. Od Veselého se puk odrazil k Němcovi a karlovarský obránce vystřelil z mezikruží tvrdě a přesně.

Západočeši nechtěli promarnit náskok jako ve čtvrtém klání série, kdy soupeř v závěrečné třetině snížil z 1:5 na 4:5 a sahal po vyrovnání. Při dvou přesilových hrách naopak mohli zvýšit náskok. Při Hřebejkově trestu měl velkou šanci jen Kristek, při Brabencově Turek vleže betonem zabránil ve skórování dorážejícím Skuhravému a Kumstátovi. Kryl i pokus Skladaného.

České Budějovice se marně snažily Mensatora připravit o čistý štít, do šancí je domácí nepustili. V 52. minutě měli Jihočeši navrch jen v potyčkách Kotrly s Proškem a Gřegořka s Kraftem. Na stavu už nic nezměnily ani při velkém počtu vyloučení v závěru šance českobudějovických Kůrky a Brabence a na druhé straně Skladaného. Tresty do konce zápasu dostali ještě 25 vteřin před koncem za bitku karlovarský kapitán Skuhravý a hostující Novák.