sobota 27. května 2017 Valdemar

Liberec šesti góly potupil Plzeň a dál vede extraligu

aktualizováno 24. 9. 2010 23:10

Plzeň - Hokejisté Liberce vyhráli ve 4. extraligovém kole na ledě Plzně vysoko 6:1. Zisk tří bodů je poslal na čelo tabulky. Domácím Indiánům utkání nevyšlo, Bílí Tygři si již v jeho první polovině vypracovali čtyřbrankový náskok. Severočeši dominovali především v přesilovkách, z nichž hned pětkrát udeřili. Dvěma góly se na výhře podíleli Miloslav Hořava a Tomáš Klimenta, třemi asistencemi v dresu vítězů se blýskl Petr Nedvěd. - videoreportáž z utkání

Radost libereckých hokejistů

Hokejisté Karlových Varů stále čekají na premiérovou výhru v extralize. Ve 4. kole prohráli Západočeši doma s Vítkovicemi 2:6 a jako jediný tým v soutěži ještě nebodovali. Severomoravané o své výhře rozhodli ve druhé třetině, ve které vstřelili čtyři branky. Velkou zásluhu na výhře hostů měl obránce Marek Malík, který si připsal čtyři kanadské body za gól a tři asistence. - videoreportáž z utkání

Drtivým nástupem a třemi góly v úvodních dvanácti minutách rozhodli hráči Třince o svém vítězství 7:3 nad Kladnem. Hattrickem se blýskl útočník Martin Růžička, Kladno nadále čeká na první výhru v novém ročníku. Oceláři povolili až za stavu 7:0, hosté pak debakl zmírnili třemi brankami. Třinec však během týdne přišel i o druhého gólmana Tomáše Dubu, který v druhé části musel odstoupit zřejmě se svalovým zraněním. - videoreportáž z utkání

Hráči Moutfieldu České Budějovice porazili Mladou Boleslav těsně 3:2. Jihočechům pomohl k vítězství skvělý vstup do utkání, ve čtvrté minutě vedli 2:0. Po úvodní porážce si tak Mountfield připsal třetí výhru za sebou, Mladá Boleslav naopak podruhé po sobě prohrála. - videoreportáž z utkání

Obhájci titulu z Pardubic přišli o svou dosavadní stoprocentní bilanci a zároveň i neporazitelnost, když prohráli v Litvínově 1:3. Východočeši přitom zápas dobře rozehráli a šli již v úvodní minutě do vedení, ale domácí vývoj zápasu do konce 13. minuty otočili a v polovině třetí části hry přidal jejich třetí branku Peter Jánský z trestného střílení. - videoreportáž z utkání

Vyhecované jihomoravské derby mezi Zlínem a brněnskou Kometou vyznělo lépe pro hostující tým. Zlín podruhé v sezoně před svými příznivci neuspěl a prohrál 1:4. Kometě pomohl ke třem bodům dvoubrankový náskok, který si díky trefám Ondřeje Veselého a Ivana Humla dokázala vypracovat v sedmé minutě. - videoreportáž z utkání

Ve čtvrteční předehrávce uspěli hráči Sparty v derby proti Slavii a po dokonalém obratu v závěrečné třetině zvítězili 5:3. Domácí prohrávali už 1:3, ale v závěrečném dějství vstřelili během necelých 12 minut čtyři góly. Vítěznou trefu zaznamenal Tomáš Kůrka, který přišel do týmu rivala v létě právě ze Slavie. Sparta se radovala po předchozích pěti porážkách v derby podruhé za sebou. - videoreportáž z utkání