sobota 24. června 2017 Jan

Hlaváč a Bonk se postarali o výhru Nashvillu

New York - Hokejisté Nashvillu zvítězili v pátečním utkání NHL na ledě Columbusu 2:0 a poskočili na osmé místo Západní konference,
zaručující účast v play off. O výhru Predators se postarali svými góly v druhé třetině zápasu čeští útočníci Jan Hlaváč a Radek Bonk. Nashville má nyní v tabulce stejně bodů jako devátý Vancouver, který podlehl Minnesotě 0:4.

ilustrační foto

Hlaváč s Bonkem se trefili v úvodu druhé třetiny v rozmezí necelých dvou minut. Hlavním hrdinou večera se ale stal brankář Dan Ellis, který vychytal všech 43 střel soupeře a už podruhé během čtyř dnů si proti Columbusu připsal čisté konto. "Cítím se ve skvělé pohodě," řekl Ellis.

"Minulý zápas byl o něco těžší. Byli jsme pod velkým tlakem, takže jsem se dneska cítil ještě trochu unavený, ale i tak jsem byl naštěstí schopen
podat solidní výkon," dodal Ellis, který ještě loni chytal celou sezonu za
Iowu v nižší AHL.

Nashville porazil Columbus už popatnácté z posledních šestnácti vzájemných zápasů, v nichž získal 31 z 32 možných bodů. Klíčový souboj o postup do play off mezi rivaly ze Západní konference zvládli hokejisté Colorada, kteří porazili pronásledovatele z Edmontonu 5:4 po samostatných nájezdech a tak zvýšili náskok před svým soupeřem na šest bodů.

Výraznou měrou se na tom podílel Milan Hejduk, který v 9. minutě zvýšil vedení svého týmu na 2:0 a poté skóroval i v penaltovém rozstřelu. Samostatné nájezdy  byly jasně v režii Avalanche. Vedle Hejduka se trefili i Wolski a Sakic, zatímco za Edmonton se prosadil jen Nilsson. Naděje Edmontonu na účast ve vyřazovacích bojích ale stále žije. Olejáři ztrácejí na osmý Nashville ztrácejí pouhé dva body, zároveň však mají odehrán jeden zápas navíc.

O vedení ve Východní konferenci se stále přetahují Pittsburgh a Montreal. Na první místo jsou nyní Canadiens. Ti zvítězili 4:3 v Buffalu a mají znovu o jeden bod víc než Penguins. Nejlepším hráčem utkání se stal český útočník Tomáš Plekanec.

Buffalo propáslo šanci výrazněji se přiblížit postupové osmé pozici, kterou okupuje Boston. Čtyři zápasy před koncem základní části na něj Sabres
ztrácejí čtyři body. Sérii pěti porážek naopak přerušili hokejisté New Jersey, kteří udolali Philadelphii 5:4 po samostatných nájezdech. Gólové hody přichystali svým fanouškům také hráči Caroliny. Ti na domácím
ledě rozstříleli neškodnou Atlantu 7:1 a upevnili si postavení na prvním