TCL V Repre

Zlín v repríze čtvrtfinále opět nestačil na Slavii

Praha - Hokejisté Zlína podlehli ve 2. kole extraligy v repríze čtvrtfinále play-off minulé sezony Slavii 3:4 v prodloužení a odveta za vyřazení se jim tak nepovedla. Domácí přitom dokázali otočit stav z 0:2 na 3:2, ale v 56. minutě vyrovnal Vladimír Roth a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Juraj Štefanka. Před úvodním vhazováním byl oceněn Petr Leška, jehož fanoušci ocenili jako nejlepšího zlínského hráče loňské sezony. videoreportáž z utkání

Hokejisté Sparty potvrdili, že se jim s Kladnem daří. Ve druhém extraligovém kole porazili Pražané svého středočeského soka 5:3 a připsali si proti němu devátou výhru za sebou. Sparta, která si zároveň připsala premiérovou výhru v této sezoně, v předešlých dvou sezonách ztratila s Kladnem jen jeden bod. videoreportáž z utkání

Litvínov porazil Vítkovice 4:2 a kouč Robert Reichel slavil ve své domácí premiéře první výhru. Severočeši sice prohrávali, ale Richard Jareš a Reichlův nástupce v roli kapitána Roman Vopat v úvodní části otočili stav na 2:1 a v druhém dějství pojistili vítězství Peter Jánský s Martinem Jenáčkem. videoreportáž z utkání

Pardubice drží mistrovskou formu z loňské sezony. Obhájce titulu potvrdil po páteční výhře nad Spartou úspěšný vstup do nové sezony v Třinci, kde zásluhou dvou gólů Martina Bartka s Janem Buchtelem na konci první části vyhrál 3:1. Oceláři doma Pardubicím podlehli už popáté za sebou, útočník Jan Peterek si tak oslavy 900. startu v nejvyšší soutěži příliš neužil. videoreportáž z utkání

Karlovy Vary s novým trenérem Antonínem Stavjaňou čekají i po 2. kole extraligy na první bod, když podlehly Liberci 1:3. Severočeši jsou naopak zatím suverénní a opět je dovedla k úspěchu formace Tomáše Vaka s Miloslavem Hořavou a Jaroslavem Kudrnou na křídlech. Při páteční výhře nad Zlínem 6:3 obstarala čtyři branky, na západě Čech další dva góly. videoreportáž z utkání

Hokejisté Českých Budějovic se radovali z prvního bodového zisku v sezoně, když při své domácí premiéře zdolali Plzeň 5:4. Mountfield prohrával 0:2 i 1:3, ale dokázal vývoj zápasu otočit a v 52. minutě rozhodl Jiří Šimánek. Utkání mělo slavnostní úvod, protože mu předcházela laserová show a slavnostní rozloučení s brankářem Romanem Turkem, který v létě ukončil kariéru. Mistr světa z roku 1996 vhodil čestné buly a jeho dres s číslem jedna byl vyvěšen pod strop Budvar Arény. videoreportáž z utkání

Mladá Boleslav porazila Kometu Brno 5:2, přestože v utkání dvakrát prohrávala. Vítěznou branku vstřelil v 55. minutě obránce Boris Žabka. Další dvě trefy přidali domácí při hře Komety bez brankáře.