BBV po 25 letech

Karlovy Vary zvítězily v Třebíči a odskočily největším rivalům

České Budějovice prohrály 1:4 v Havířově, Kladno 1:5 ve Vsetíně. Náskok v čele tabulky proto zvýšili hokejisté Karlových Varů, kteří v prodloužení udolali Třebíč. Zaváhání aspirantů na postup do extraligy využil i Frýdek-Místek, jenž porazil 3:1 Přerov.

Hokejisté Karlových Varů se radují ze vstřeleného gólu
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

O bodu navíc pro Energii rozhodl v 63. minutě čtvrtým zásahem v letošním ročníku útočník Martin Kohout. Západočeský klub bodoval popáté za sebou a ligu vede s náskokem 3 bodů, Horácká Slavia naopak padla potřetí v řadě.

Vsetín navázal na předchozí domácí vítězství 7:2 nad Ústím nad Labem a vrátil Kladnu prohru z jeho ledu 1:7. Hattrickem se pod triumf Valachů podepsal útočník David Březina, který je s deseti brankami spolu s Ondřejem Beránkem z Karlových Varů nejlepším střelcem soutěže.

Výbornou formou se prezentují hokejisté Havířova, neboť ovládli pátý zápas po sobě. České Budějovice porazili i ve druhém vzájemném střetnutí. Slezané nastoupili počtvrté za sebou na domácím ledě a z dvanácti možných bodů jich vytěžili jedenáct.

Frýdek-Místek porazil Přerov 3:1 a triumfoval doma popáté v řadě, což ho vyneslo o bod před Jihočechy. Přerov naopak nenavázal na předchozí dvě výhry nad Kadaní a Prostějovem (v obou případech 2:1, pozn. autora).

Slavia zásluhou gólu obránce Jaroslava Kasíka z 12. minuty uspěla v Prostějově 1:0 a oplatila mu domácí prohru 0:3 z třetího kola. Pražané zastavili sérii tří porážek na kluzištích soupeřů. Jednadvacetiletý brankář Dominik Frodl vychytal třetí čisté konto v sezoně.

Ústí nad Labem uspělo v Benátkách nad Jizerou 6:4 a zastavilo sérii tří venkovních porážek. Útočník Antonín Melka si připsal dvě asistence a stal se aktuálně nejproduktivnějším hráčem WSM ligy. Hosté využili čtyři přesilové hry a udeřili i v oslabení.

16. kolo první hokejové WSM ligy:

Frýdek-Místek - Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Christov, 57. Adámek, 60. Kaukič - 56. Pala. Rozhodčí: J. Doležal, Zbořil - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1492.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 4:6 (0:2, 3:2, 1:2)
Branky: 21. Hrníčko, 21. Kunst, 27. Z. Král, 51. R. Veselý - 4. a 41. Roubík, 26. a 53. Husák, 9. D. Merta, 35. Hes. Rozhodčí: Veinfurter, Zubzanda - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 276.

Prostějov - Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Kasík. Rozhodčí: R. Čech, Šutara - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1914.

Kadaň - Litoměřice 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 27. a 36. J. Müller, 46. Krejčiřík - 2., 38. a 57. Kusý, 12. Kantner. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Štefan, Ondřej. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.

Vsetín - Kladno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 4., 52. a 58. Březina, 8. R. Hruška, 22. Ostrčil - 6. D. Tůma. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3160.

Třebíč - Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 35. Paták, 45. Vodný - 6. Tuominen, 28. Gorčík, 63. Kohout. Rozhodčí: Skopal, Obadal - Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1267.

Havířov - Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 16. M. Kalus, 39. Jergl, 55. Matai, 57. Rác - 40. Vráblík. Rozhodčí: Barek, Veselý - Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 9:9, navíc M. Kalus (Havířov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2114.