Golf Time

Budějovice vyhrají základní část a v play-off budou mít výhodu domácího prostředí

Praha - Českobudějovický Motor si v předposledním kole pojistil vítězství v základní části první ligy. Jihočeši porazili v 51. kole na domácím ledě Havířov 5:3 a před druhou Jihlavou mají sedmibodový náskok. Dukla zvítězila v Ústí nad Labem 6:5 až v prodloužení. Do předkola play-off postoupily Benátky nad Jizerou, které si poradily s Litoměřicemi 4:2 a pomohly tak k účasti ve vyřazovací části také Přerovu a Frýdku-Místku.

Radující se hokejisté Českých Budějovic
zdroj: hcmotor.cz autor: Pavel Kacerovský

Českým Budějovicím stačilo k jistotě prvenství s dvanáctým Havířovem jakkoliv bodovat. Jihočeši vedli po úvodním dějství už 3:0, když se v přesilovkách prosadili Šulek s Nouzou a další gól přidal Vlček. Hosté se ale nevzdali. V druhém dějství dvěma góly snížil Štumpf a ve 44. minutě vyrovnal Dudek. Za 65 sekund ale vrátil favoritovi vedení Babka a v závěru zpečetil výsledek Miloslav Čermák.

Jihlava prohrávala v Ústí nad Labem 0:3 a 1:4, ale dokázala si vynutit prodloužení. V něm rozhodl Jiří Říha, který vylepšil prvoligový rekord v počtu branek obránce za sezonu na 20. V dresu poražených si připsal hattrick kanonýr Roubík.

Jihlava má stejně jako České Budějovice jistotu výhody domácího prostředí pro rozhodující zápasy play-off, protože si definitivně zajistila druhou pozici před Kladnem. Rytíři prohráli v Prostějově 1:2 a po třetí porážce z posledních čtyř zápasů na Duklu ztrácejí šest bodů. Již jistě čtvrtá Slavia vyhrála v Přerově 2:1.

O zbývajících dvou přímých účastnících čtvrtfinále se rozhodne v pondělním závěrečném kole mezi Třebíčí, Ústím nad Labem a Prostějovem. Pátá Třebíč má po vítězství ve Frýdku-Místku 2:1 po samostatných nájezdech jednobodový náskok před Ústím nad Labem a o další bod zaostává sedmý Prostějov. Třebíč čeká přímý souboj s Ústím a Prostějov se představí na Slavii.

Benátky nad Jizerou zvládly s Litoměřicemi bitvu o desítku díky obratu ve druhé třetině, kdy se jim podařilo otočit stav na 3:1 a vedení už nepustily. Přerov se tak mohl radovat i přes prohru se Slavií a Frýdek-Místek přes zisk jediného bodu s Třebíčí.

51. kolo první hokejové WSM ligy:

Prostějov - Kladno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 5. Indra, 35. L. Krejčík - 54. Kloz. Rozhodčí: Kopeček, Mikula - Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 1:2, navíc D. Růžička (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1986.

Přerov - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 58. R. Pšurný - 3. Kubica, 38. Schleiss. Rozhodčí: J. Doležal, Kašík - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2781.

Motor České Budějovice - Havířov 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)

Branky: 6. Šulek, 13. Nouza, 19. Vlček, 45. Babka, 60. M. Čermák - 24. a 33. Štumpf, 44. Dudek. Rozhodčí: Bejček, Jílek - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:7, navíc M. Heřman (Č. Budějovice) do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6041.

Kadaň - Most 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Branky: 11. Kůs, 16. Chlouba, 18. Kohout, 44. Raška, 48. O. Beránek - 35. Dufek, 54. Martynek. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 548.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 24. D. Špaček, 26. J. Mikyska, 37. Černoch, 60. Prokeš - 23. a 50. Loskot. Rozhodčí: Grech, Pražák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváci: 315.

Frýdek-Místek - Třebíč 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 44. Chmielewski - 40. Paták, rozhodující sam. nájezd Milfait. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Rampír, Měkýš. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1828.

Ústí nad Labem - Jihlava 5:6 v prodl. (1:0, 3:3, 1:2 - 0:1)

Branky: 16., 34. a 51. Roubík, 27. Vrdlovec, 28. Dalecký - 34. a 38. Čachotský, 30. Jiránek, 54. Protasenja 59. Jergl, 62. J. Říha. Rozhodčí: Luczków, Würtherle - Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1097.