Buly - debata expertů

Hokejisté Motoru v závěru selhali proti Benátkám

Praha Úvodní čtvrtfinálové zápasy play-off první hokejové ligy přinesly jedno velké překvapení, Benátky nad Jizerou dobyly po třech gólech v závěru led českobudějovického Motoru. Až v samostatných nájezdech se rozhodl duel Jihlavy a Kladna a šťastnější nakonec byli domácí. Jednoznačná první vítězství si zato připsaly týmy Chomutova a Třebíče.

Utkání České Budějovice - Benátky nad Jizerou
zdroj: hcmotor.cz

Domácí Motor přišlo podpořit více než šest tisíc diváků a zaplněnou halu potěšil při druhé početní výhodě Nouza. Benátky však na začátku druhé třetiny vyrovnaly, když si Víškovu střelu srazil bruslí do brány domácí bek Punčochář.

Na další gól se čekalo až do posledních minut a ke smutku domácích fanoušků ho vstřelil 148 sekund před koncem základní hrací doby Pabiška. Motor se pokusil zariskovat a odvolal brankáře, ale nakonec ještě dvakrát inkasoval, když prázdnou branku trefili Dlouhý a Jass.

Jihlava udolala v prvním čtvrtfinále Kladno v nájezdech

Jihlava vedla nad Kladnem po první třetině 2:0, Středočeši ale skóre v průběhu druhé části srovnali a dokázali zareagovat i na Kalábovu trefu na 3:2. Vyrovnání zařídil pohotovou dorážkou Hornovy střely Stach.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém se však brankáři spíše nudili. Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech, v nichž jihlavského Ritticha zachránila při pokusech Hlaváče i Hořavy tyč. Jediným úspěšným střelcem závěrečné loterie se nakonec stal v páté sérii domácí Čachotský.

Severočeské derby mezi Chomutovem a Ústím nad Labem bylo dlouho vyrovnané a favorizovaní Piráti dokázali zlomit odpor hostů až v poslední třetině. Vítěznou trefu vstřelil v 45. minutě Fin Sinisalo, vedení ale ještě pojistil Drtina a skóre uzavřel na 4:1 Toman. První zápas série přilákal na chomutovský stadion téměř 4 500 diváků.

Třebíč doma rozhodla o první výhře poměrně snadno a brzy. I díky pěti využitým přesilovkám přehrála Horácká Slavia hosty z Havířova vysoko 8:2 a hrdinou zápasu se stal Erat, který pokořil havířovské gólmany hned čtyřikrát.

Čtvrtfinále play-off první ligy - 1. zápasy:

Chomutov - Ústí nad Labem 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 29. Chlouba, 45. Sinisalo, 46. Drtina, 49. Toman - 27. Poulíček. Rozhodčí: Hrubý, Wágner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 11:10, navíc Růžička 10 min. - Baránek 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4 499. Stav série: 1:0.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 10. Nouza - 24. Víšek, 58. Pabiška, 59. Dlouhý, 60. Jass. Rozhodčí: Jílek, Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 6 082. Stav série: 0:1.

Třebíč - Havířov 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky: 14., 19., 30. a 41. Erat, 38. a 58. Raška, 11. Zdráhal, 24. Wasserbauer - 37. Chmielewski, 42. Jiránek. Rozhodčí: P. Úlehla, M. Talpa - Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 5:7. Využití: 5:0. Diváci: 2 130. Stav série: 1:0.

Jihlava - Kladno 4:3 po Nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 1. Diviš, 18. Melenovský, 43. Kaláb, rozh. nájezd Čachotský - 28. Pitule, 34. Strnad, 51. Stach. Rozhodčí: Lacina, Würtherle - Bryška, Skopal. Vyloučení: 11:11, navíc Dobrovolný - Hořava oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3 578. Stav série: 1:0.