České ragby

Chomutov těžil z přesilovek a porazil v prodloužení Kladno

Praha - Hokejisté Chomutova porazili v duelu bývalých extraligových týmů Kladno na domácím ledě 3:2 v prodloužení a upevnili si vedení v tabulce první ligy. Kladnu se nepodařilo na ledě soupeře zopakovat říjnové vítězství, na třetí pokus ve vzájemných zápasech poprvé uspěl domácí tým. Středočeši na čtvrtém místě ztrácejí na Chomutov už 15 bodů.

Sestřih a ohlasy utkání Chomutov - Kladno

Zápas rozhodl v 63. minutě Marek Hovorka, který využil přesilovku. Chomutov v početní převaze dal i oba góly v základní hrací době. S kladenským dresem se porážkou rozloučil útočník Jan Hlaváč, sedmatřicetiletý dvojnásobný mistr světa se v úterý vrátí do USA, kde žije.

Také v další předehrávce 38. kola v Ústí nad Labem rozhodly o vítězi góly z přesilovek. Severočeši porazili Jihlavu 5:0 a početní převahu zužitkovali rovněž třikrát. Zároveň razantně utnuli sérii čtyř porážek bez bodového zisku. To Jihlava prohrála počtvrté z posledních pěti utkání.

Výsledky 38. kola první hokejové ligy:

Chomutov - Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0), Ústí nad Labem - Jihlava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0).