Paralympijský magazín

Boleslav dala šest gólů nováčkovi, Jihlava si zastřílela s Třebíčí

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi využili dalšího zaváhání Berouna a po šesti kolech se vrátili do čela tabulky první ligy. Středočeši po vítězství 6:3 nad Havířovem vedou druhou nejvyšší soutěž díky lepšímu skóre.

Mladé Boleslavi trvalo zlomit odpor nováčka z Havířova, který má ve svých řadách nezvykle vysoký počet mladých hráčů, nečekaně dlouho. Bruslařský klub vedl už 2:0, ale hostující celek ze Slezska vyrovnal a dokázal zareagovat i na další gól domácích. Slibný stav 3:3 však hosté v poslední třetině neuhlídali a třikrát inkasovali. Středočeši tak vyhráli popáté za sebou.

Beroun, který v minulém kole po sedmi výhrách za sebou podlehl doma Třebíči, ztratil bod v Šumperku. Medvědi se nicméně mohli radovat z výhry 3:2 po samostatných nájezdech, o niž se zasloužil gólem v poslední sérii Jonáš.

Olomouc potvrdila třetí místo v tabulce vítězstvím 2:0 nad Ústím nad Labem. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v 23. minutě Kindl, jenž prokličkoval vším, co mu stálo v cestě, včetně brankáře. Hosté se však nevzdali a i oni měli několik šancí, z nichž největší byla ta Tůmova, jenž jel sám na Vošvrdu. Pojišťovací druhý gól Hanáků vstřelil v 51. minutě junior Jergl po Divišově přihrávce.

Olomouc ztrácí čtyři body na vedoucí duo a má bodový náskok před Jihlavou, jež v derby deklasovala 8:2 Třebíč na jejím ledě. Třetí zápas za sebou s výsledkem 1:0 odehrály České Budějovice, jež díky brance Kuchejdy z poslední minuty úvodní třetiny porazily poslední Most. V předchozích dvou duelech Motor prohrál 0:1 po nájezdech v Benátkách a vyhrál 1:0 v prodloužení nad Jihlavou.

Výsledky 9. kola:

Kadaň - Litoměřice 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 1., 4. a 53. Chlouba, 28. Račuk, 31. Charousek - 7. a 39. Hašek, 6. Švagrovský, 44. Matai, 58. Čermák, 65. Cingel. Rozhodčí: Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití.

Šumperk - Beroun 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 19. Plášek, 27. Žálčík - 4. A. Půlpán, 35. Kubica, rozhodující sam. nájezd Jonáš. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:7. Bez využití. Diváci: 885.

Třebíč - Jihlava 2:8 (1:4, 1:3, 0:1)

Branky: 3. Dolníček, 25. Dlapa - 9. a 18. Šachotský, 10. a 38. Seman, 11. Kadlec, 29. Jaroš, 31. Velecký, 57. Podlipník. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Černý, Reich. Vyloučení: 6:4, navíc Čudlík (Třebíč) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2830.

Mladá Boleslav - Havířov 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Branky: 4. a 53. Výborný, 9. Mikulík, 38. Broš, 49. Nouza, 52. Klimenta - 16. Říčka, 22. Jakúbek, 40. Graca. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 2750.

Olomouc - Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 23. Kindl, 51. Jergl. Rozhodčí: Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:2, navíc Vobořil (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 1232.

Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 5:4 (1:1, 2:3, 1:0)

Branky: 9. Havel, 36. Milfait, 40. Maliník, 44. Chlubna, 55. Korím - 4. a 24. Plodek, 31. Jonák, 33. Dušek. Rozhodčí: Vampola - Klouda, Musil. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 779.

České Budějovice - Most 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 20. Kuchejda. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3722.