pondělí 24. července 2017 Kristýna

Beroun se raduje v první lize i pošesté

Praha - Hokejisté Berouna udrželi prvoligovou neporazitelnost i v šestém kole. Medvědi, kteří se na jaře zachraňovali v druhé nejvyšší soutěži v baráži, si na domácím ledě poradili 3:1 s Českými Budějovicemi. Domácí sice od 25. minuty prohrávali, ale brzy vyrovnali a v poslední třetině skóre otočili. Všechny čtyři branky padly v přesilovkách.

Hokejisté Berouna

Beroun jako jediný v první lize neztratil ještě ani bod a vede tabulku již o čtyři body před druhou Mladou Boleslaví, která vyhrála 2:1 po nájezdech v Benátkách nad Jizerou. Vítězství favorita v regionálním derby zařídil Tomáš Nouza, který ve 4. minutě otevřel skóre a poté dal rozhodující nájezd.

Čtrnáct bodů má po vítězství 5:4 v prodloužení nad Olomoucí i Jihlava, která je však vinou horšího skóre až třetí. O výhře Dukly rozhodl v 62. minutě Adam Zeman, jenž se trefil v zápase potřetí a postaral se o první hattrick sezony. Zbylé dva jihlavské góly dal Filip Seman. Olomouc utrpěla třetí porážku za sebou.

Sérii proher ukončila Kadaň. Doma porazila 4:3 v prodloužení Třebíč a po čtyřech zápasech se dočkala vítězství. Naopak poslední Šumperk podlehl 1:3 na ledě Havířova a jako jediný celek tabulky ještě nezaznamenal vítězství v normální hrací době.

Výsledky 6. kola první hokejové ligy :

Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), Havířov - Šumperk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), Litoměřice - Havlíčkův Brod 6:2 (3:0, 2:1, 1:1), Beroun - České Budějovice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), Jihlava - Olomouc 5:4 v prodl. (1:3, 3:1, 0:0 - 1:0), Kadaň - Třebíč 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0), Most - Ústí nad Labem 4:5 (4:1, 0:3, 0:1).