Arsenal se dotahuje po výhře nad Southamptonem na pozice pro Ligu mistrů

Southampton - Stíhací jízda Arsenalu za Ligou mistrů pokračuje. V dohrávce 26. kola zvítězili "Kanonýři" na hřišti Southamptonu 2:0 po brankách střelců Sáncheze a Girouda a na čtvrtý Manchester City ztrácí tři kola před koncem jen tři body.

Olivier Giroud z Arsenalu slaví vstřelenou branku proti Southamptonu
zdroj: Reuters autor: Andrew Couldridge

Arsenal přivedl na hřiště v roli kapitána Petr Čech a podruhé za sebou vychytal čisté konto. Po bezbrankovém poločasu, v němž český gólman zlikvidoval dvě dobré šance soupeře, rozhodl o výhře Londýňanů Alexis Sánchez. Chilský útočník se trefil po hodině hry, kdy po skvělé individuální akci oslavil jubilejní dvacátý gól v sezoně.

Sedm minut před koncem potvrdil vítězství Arsenalu Olivier Giroud. Střídající útočník se prosadil po spolupráci se Sánchezem a Aaronem Ramseyem tři minuty poté, co přišel na trávník.