Paralympijský magazín

Gebre Selassie dal gól, Werder ale prohrál

Kolín nad Rýnem - Theodor Gebre Selassie vstřelil čtvrtý gól v bundesligové sezoně, ale porážku Werderu Brémy 3:4 v Kolíně nad Rýnem neodvrátil. Domácí tým v souboji o poháry vystřídal Brémy na šestém místě, zaručujícím jako poslední účast v Evropě. Werder prohrál poprvé po jedenácti zápasech.

Theodor Gebre Selassie
zdroj: ČTK

Gebre Selassie a spol. drželi sérii neporazitelnosti od začátku února. V divokém a ofenzivním zápase v Kolíně dotáhli dvoubrankové manko, když český reprezentant hlavičkou ve 40. minutě vyrovnal na 2:2. Jenže ještě před pauzou vrátil domácím vedení Zoller a ve 47. minutě přidal pojistku druhou trefou večera Modeste.

Pokud kolínský tým udrží příčku pro postup do pohárů, zahraje si v nich po 25 letech. Werder na totéž čeká sedm let. Oba týmy mají před sebou ještě dvě ligová kola.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Kolín nad Rýnem - Brémy 4:3 (13. a 47. Modeste, 28. Bittencourt, 44. Zoller - 34. Bartels, 40. Gebre Selassie, 62. Gnabry).