sobota 21. října 2017 Brigita
La liga

Barcelona téměř po roce v lize neskórovala, Real remizoval ve Valencii

aktualizováno 3. 1. 2016 22:46

Barcelona – Poprvé od loňského února nedokázali fotbalisté Barcelony vstřelit ve španělské lize ani jednu jedinou branku a na hřišti Espaňolu tak remizovali 0:0. Barcelonští nyní ztrácejí dva body na Atlético Madrid, mají ale zápas k dobru. Espaňol získal bod z barcelonského derby v lize po čtyřech letech. Atlético se do čela dostalo díky výhře 1:0 nad posledním Levante, jediný gól zápasu dal střídající Partey. Real remizoval ve Valencii 2:2, svěřenci Rafaela Beníteze jsou třetí se ztrátou čtyř bodů na první Atlético. Ze čtvrté příčky se k nim navíc na rozdíl jednoho bodu po výhře nad La Coruňou dotáhl Villarreal.

Tentokrát Messi neúřadoval

Přestože měl vedoucí tým tabulky více ze hry, gólmana Paua se mu nepodařilo překonat. Chybělo mu i štěstí, neboť v prvním poločase trefil Messi z přímého kopu břevno, v 55. minutě pak Suárez z úhlu nastřelil tyč. Ani domácí nebyli bez šancí, zejména Gonzálezův pokus nadělal obraně hostů problémy. Barcelona v lize neskórovala poprvé od loňského února, kdy prohrála 0:1 s Málagou.

Dlouho to vypadalo, že ani Atlético Madrid nepotvrdí roli favorita v zápase s posledním Levante, jemuž také několikrát pomohla branková konstrukce. Madridský celek ale smůlu prolomil v 81. minutě, když svůj premiérový gól v A-týmu Atlética vstřelil Partey. Svěřenci trenéra Simeoneho popáté v řadě doma zvítězili o jednu branku. Levante z posledních čtyř zápasů nezískalo ani bod.

Hrdinou utkání na hřišti Deportiva byl Bruno Soriano. Poprvé se prosadil v 36. minutě, kdy využil rychle rozehraný přímý kop a po přihrávce Gaspara skóroval z malého vápna. Na začátku druhé půle sice vyrovnal domácí Luis Alberto, jenže v nastaveném čase Navarro fauloval Samuela a Soriano proměnil pokutový kop.

Real nedokázal využít zaváhání Barcelony a ve Valencii remizoval 2:2. Favorit vedl po brance Benzemy, který zakončil krásnou kombinaci s Ronaldem a Balem. Jenže těsně před poločasem fauloval Pepe Gomese a Dani Parejo z penalty vyrovnal. Realu ještě přitížil Mateo Kovačič, který v 69. minutě tvrdě zajel do Cancela a viděl červenou kartu. Chorvatský záložník přitom nastoupil v základní sestavě poprvé od listopadu.

I přes oslabení se Real osm minut před koncem dostal do vedení, když se po přímém kopu Kroose hlavou trefil Bale. Jenže hned z prvního útoku se podařilo Valencii srovnat, po sklepnutí Rodriga se hlavou trefil Paco Alcácer. Real dostal v této sezoně již sedm gólů hlavou, víc než kterýkoliv jiný tým v lize.

Zásluhou vyrovnání Alcácera na konečných 2:2 prodloužila Valencie svou domácí neporazitelnost na 21 utkání. Delší se jí povedla naposledy v roce 1990. Na první výhru pod novým trenérem Gary Nevillem však stále čeká a je desátá.

Po prohře La Coruni si o jedno místo v tabulce polepšil Athletic Bilbao. Baskickému klubu k posunu na šesté místo stačila domácí remíza 2:2 s Las Palmas. Nevedlo se ani Seville, která prohrála v Granadě 1:2.

Naopak skvěle zahrál Eibar, jenž vyhrál na hřišti Betisu Sevilla 4:0. Zatímco Eibar si připsal své nejvyšší vítězství z venkovního zápasu ve své prvoligové historii, Betis prohrál 0:4 podruhé v řadě. Ve středu ho stejným výsledkem porazila i Barcelona.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:0, Atlético Madrid - Levante 1:0 (81. Partey), Málaga - Vigo 2:0 (8. Charles, 26. Albentosa), Vallecano - San Sebastian 2:2 (15. D. Llorente, 51. Jozabed - 27. Elustondo, 63. Bruma), Granada - FC Sevilla 2:1 (18. Success, 38. Peňarada - 45.+1 Vitolo), Betis Sevilla - Eibar 0:4 (3. Capa, 17. Keko, 71. Adrián González, 82. Bastón), Bilbao - Las Palmas 2:2 (17. Aduriz z pen., 67. Williams - 63. V. Gómez, 82. Tana), La Coruňa - Villarreal 1:2 (48. Luis Alberto - 36. a 90.+4 z pen. Bruno Soriano)