čtvrtek 19. října 2017 Michaela
LA LIGA

Barcelona poprvé v sezoně padla. A hned to byl debakl 1:4 od Viga

aktualizováno 23. 9. 2015 23:59

Madrid - Fotbalisté Barcelony prohráli v pátém kole španělské ligy na hřišti Celty Vigo 1:4 a poprvé v sezoně ztratili body. Zaváhání obhájců ligového titulu využil Real Madrid a díky výhře 2:1 na hřišti Bilbaa se posunul na čelo tabulky před svého největšího konkurenta. Barca je momentálně až čtvrtá, před ní jsou ještě Vigo a Atlético Madrid.

Zklamaný Messi přihlíží gólové radosti hráčů Celty Vigo

Dva góly do sítě Barcelony dal Aspas, na prvních třech brankách vítězného celku se podílel Nolito. Právě osmadvacetiletý útočník otevřel skóre v 26. minutě povedenou střelou o tyč, o čtyři minuty později poslal do úniku Aspase, který přeloboval gólmana Barcelony Ter Stegena a navýšil náskok domácích.

Katalánský celek se snažil po přestávce zkorigovat stav, v 56. minutě ale znovu zaúřadoval Aspas, kterému znovu asistoval Nolito. Kromě produktivních útočníků se za Vigo v zápase zaskvěl také několika povedenými zákroky gólman Álvarez, jenž nestačil pouze na Neymarovu střelu z 80. minuty, kterou brazilský útočník snížil na 1:3. Jakékoliv naděje Barcelony ale utnul o tři minuty později střídající Guidetti.

V útoku Atlética řádí Griezmann

Atlético zatím v sezoně ztratilo jen po těsné domácí prohře s Barcelonou a dobrou formu potvrdilo i proti Getafe, které má naopak na kontě pouze tři body. O obě branky se postaral Antoine Griezmann. Francouzský útočník zaznamenal v letošním roce už 19 branek. Pouze Lionel Messi (31) a Cristiano Ronaldo (28) jsou v této bilanci v rámci pěti největších evropských lig lepší.

Radost Antoina Griezmanna

Pokračuje trápení Valencie, která po víkendové bezbrankové remíze s Betisem prohrála na stadionu Espaňolu Barcelona 0:1 a v druhém zápase po sobě nevstřelila gól. Hattrick v utkání s Granadou si připsal útočník Realu Sociedad Imanol Agirretxe, a i díky tomu jeho Real Sociedad zvítězil na půdě soupeře 3:0.

Villarreal nastoupil do zápasu v Málaze v roli favorita, trenér Marcelino ale byl donucen přistoupit k několika změnám v sestavě kvůli zraněním. V desáté minutě navíc musel ze hřiště kvůli zdravotním problémům odejít útočník Adrián. Přesto Villarreal dokázal počtvrté v řadě v lize zvítězit, o čemž rozhodl vlastní gól Tissoneho z 71. minuty.

Špatný vstup do sezony zato prožívá pátý celek minulé sezony španělské ligy a vítěz Evropské ligy Sevilla. Na hřišti Las Palmas prohrála 0:2 a s dvěma body zůstala na dně tabulky. Svého dnešního soupeře Sevilla ještě nikdy v historii nedokázala porazit.

Výsledky 5. kola La Ligy

Atlético Madrid - Getafe 2:0 (4. a 90. Griezmann), Espaňol Barcelona - Valencie 1:0 (18. Álvarez), Granada - Real Sociedad 0:3 (7., 33., 79. Agirretxe), Levante - Eibar 2:2 (52. Morales, 90.+3 Deyverson - 10. a 48. Baston), Vallecano - Sporting Gijón 2:1 (40. Trashorras z pen., 48. Guerra - 49. Jonathan), Celta Vigo - FC Barcelona 4:1 (30. a 56. Aspas, 26. Nolito, 83. Guidetti - 80. Neymar), Athletic Bilbao - Real Madrid 1:2 (67. Sabin - 19. a 70. Benzema), Las Palmas - FC Sevilla 2:0 (30. Mesa, 76. Alcáraz), Málaga - Villarreal 0:1 (71. vlastní Tissone), Betis Sevilla - Deportivo La Coruňa 1:2 (59. Petros - 54. Cartabia, 72. Fajr).