Sportovní zprávy

Dortmund dal soupeři další "čtyřku", tentokrát dostal výprask Ingolstadt

Berlín – Dvěma výhrami 4:0 vstoupili do nového ročníku Bundesligy fotbalisté Dortmundu. Tentokrát ukázali svou sílu nováčkovi z Ingolstadtu a díky lepšímu skóre se zařadili na první příčku tabulky před dosud vedoucí Bayern Mnichov.

Fotbalisté Dortmundu
zdroj: ČTK/DPA/Lukas Barth

Fanoušci v Ingolstadtu poprvé dostali příležitost navštívit bundesligu a až do úvodu druhé půle mohli při této premiéře dokonce doufat v bodový zisk. V 55. minutě se ale Dortmund přece jen dočkal vedoucí branky, když se prosadil obránce Matthias Ginter.

Ve zbytku duelu už potvrzoval favorit svou převahu. Za pět minut zvýšil z pokutového kopu Marco Reus, v závěru završili skóre Šindži Kagawa a Pierre-Emerick Aubameyang. Dortmund zopakoval výsledek z úvodního kola s Mönchengladbachem a společně s duelem 4. předkola Evropské ligy s Odds Grenland (4:3) nastřílel potřetí za sebou čtyři branky.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Mönchengladbach - Mohuč 1:2 (54. Herrmann - 42. Samperio, 79. Clemens), Ingolstadt - Dortmund 0:4 (55. Ginter, 60. Reus z pen., 84. Kagawa, 90.+1 Aubameyang, Hertha Berlín - Brémy 1:1 (5. Stocker - 26. Ujah) Eintracht Frankfurt - Augsburg 1:1(86. Russ - 23. Caiuby), Hannover - Leverkusen 0:1 (18. Calhanoglu), Hoffenheim - Bayern Mnichov 1:2 (1. Volland - 41. Müller, 90. Lewandowski), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:1 (30. Zoller - 83. Bendtner), Schalke - Darmstadt 1:1 (47. Draxler - 9. Rausch), Hamburk - Stuttgart 3:2 (34. Iličevič, 84. Lasogga, 89. Djourou - 23. a 42. Ginczek)

Reportáž z pátečního průběhu 2. kola bundesligy naleznete zde (//sport/fotbal/zahranici/319791-daridova-herta-se-rozesla-smirne-s-gebre-selassieho-bremami/).

Reportáž ze sobotního průběhu 2. kola bundesligy naleznete zde.