Atlético Madrid v prvním kole porazilo Las Palmas 1:0

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v úvodním kole španělské ligy nováčka Las Palmas 1:0. O výhře třetího celku minulé sezony rozhodl v 16. minutě francouzský reprezentant Antoine Griezmann, jenž se trefil z přímého kopu s přispěním teče bránících hráčů.

Zápas Atlético Madrid - Las Palmas
zdroj: ČTK

Hosté ale zejména ve druhém poločase nepůsobili zakřiknutě, obránce Simón nejprve hlavičkou trefil břevno. Po rohovém kopu mohl v 73. minutě vyrovnat také Aythami, proti jehož střele reflexivně zasáhl brankář Oblak. V závěru mohl na 2:0 zvýšit z dalšího přímého kopu Koke, trefil však pouze brankovou konstrukci.

Reportáž z pátečního průběhu 1. kola španělské ligy naleznete zde (//sport/fotbal/zahranici/319792-cervena-pro-n-zonziho-a-sevilla-s-malagou-jen-remizovala/).

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Espaňol Barcelona - Getafe 1:0 (3. Sevilla), La Coruňa - San Sebastian 0:0, Atlético Madrid - Las Palmas 1:0 (16. Griezmann), Málaga - FC Sevilla 0:0