MČR v půlmaratonu

Zklamání pro USA. Na domácím Zlatém poháru nedosáhli obhájci ani na bronz

Chester (USA) – Bez medaile na Zlatém poháru skončil obhájce titulu a největší favorit na vítězství Spojené státy americké. V duelu o třetí příčku nestačily USA na Panamu, která zvítězila po remíze 1:1 na penalty 3:2. Panamští fotbalisté si tak alespoň částečné spravili chuť po velmi kontroverzní porážce v semifinále, v němž o vítězství Mexika rozhodly až dvě penalty v závěru utkání.

Chtěli titul, nemají ani bronz
zdroj: ČTK/AP/Matt Rourke

V repríze minulého finále Panama vedla, v 55. minutě se trefil Roberto Nurse. Nejlepší střelec turnaje Clint Dempsey svým sedmým gólem vyrovnal dvacet minut před koncem. Hrdinou penaltového rozstřelu byl panamský náhradní brankář Luis Mejia, který Američanům zneškodnil tři pokusy. Nedokázali ho překonat Johnson, Breadley ani Beasley a trenér Američanů Jürgen Klinsmann musel spolknout další hořkou pilulku.

O zlato se dnes v noci ve Filadelfii utkají Mexiko a Jamajka.