CBK Mersin - ZVVZ USK Praha

Peru porazilo Paraguay a znovu bere překvapivý bronz

Concepción (Chile) - Nečekané třetí místo dokázali na Copě América obsadit fotbalisté Peru, když v souboji o bronz porazili Paraguay 2:0. Třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky přitom berou již podruhé v řadě, když před čtyřmi lety porazili Venezuelu. Letos vítězství peruánského reprezentačního výběru zařídili svými góly André Carrillo a Paolo Guerrero. O titul se v 22:00 utkají Chile s Argentinou.

Radost fotbalistů Peru
zdroj: Reuters autor: Andres Stapff

Obě branky padly ve druhém poločase. Carrillo se prosadil ve 48. minutě a Guerrero, který se přihrávkou podepsal i pod úvodní gól, se trefil minutu před koncem zápasu. Se čtyřmi zásahy se tak dělí o první místo v tabulce střelců s Eduardem Vargasem, jenž má však finálový duel k dobru.

Peru díky vítězství navázalo na bronz z šampionátu v roce 2011 a třetí místo obsadilo celkem popáté. Naopak Paraguay si oproti předchozímu mistrovství, kde skončila druhá, pohoršila.

Peru - Paraguay 2:0 (0:0)

Branky: 48. Carrillo, 89. Guerrero.