Golfista roku

Juventus sahá po titulu, Neapol ztratila s Empoli

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín mají italský titul na dosah. Po výhře 3:2 nad Fiorentinou vedou ligovou tabulku už o 14 bodů před Laziem Řím, které může do konce sezony získat maximálně 15 bodů. Prvním jistým sestupujícím je Parma, jež po prohře na Laziu 0:4 ztrácí na místa záchrany 16 bodů. Fotbalisté Neapole nečekaně prohráli na hřišti Empoli 2:4 a utrpěli výraznou ztrátu v boji o Ligu mistrů. Na AS Řím, které drží třetí příčku zajišťující start v předkole prestižní soutěže, totiž pět kol před koncem ztrácí pět bodů.

Ilustrační foto

Juventus v posledních třech kolech dvakrát prohrál a boj o titul si lehce komplikoval. A i proti Fiorentině nezačal dobře, když po půlhodině hry prohrával po penaltě Rodrígueze. Jenže už ve 36. minutě srovnal Liorente a ještě do poločasu otočil skóre Tévez.

V 67. minutě musel Juventus čelit další penaltě. Tentokrát Rodríguez neuspěl, naopak z protiútoku se znovu trefil Tévez a definitivně rozhodl. Hosté už stihli v nastavení jen snížit.

Parma, trápící se finančními potížemi, kvůli kterým jí vedení ligy odečetlo 7 bodů, nezvládla proti Laziu začátek a po 16 minutách prohrávala už 0:3. Lazio si tak s přehledem pohlídalo druhou příčku tabulky před AS Řím, které vyhrálo 3:0 v Sassuolu. A jelikož Cesena neudržela vedení nad Bergamem a jen remizovala 2:2, Parma ztratila i teoretickou naději na záchranu.

Cagliari prohrálo 0:1 na hřišti Chieva, když dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Český záložník Josef Hušbauer znovu chyběl i mezi náhradníky poraženého celku.

Neapol přišla o naději na výsledek už v prvním poločase. Domácí poslal do vedení v osmé minutě Maccarone, pak si dal vlastní gól Britos a v nastavení zvýšil na 3:0 Saponara. Po přestávce padly další dvě vlastní branky - na 3:1 snížil Laurini, na opačné straně se trefil Albiol. Hamšíkův zásah v závěru už pouze upravil konečné skóre. Neapol tak promarnila možnost prodloužit si vítěznou sérii na čtyři zápasy a snížit náskok AS Řím na dva body. Empoli naopak ukončilo čtyřzápasovou šňůru bez výhry a udělalo velký krok k záchraně.

Výsledky 33. kola italské fotbalové ligy:

AC Milán - FC Janov 1:3 (66. Mexes - 37. Berolacci, 49. Niang, 90.+2 Falque), Cesena - Bergamo 2:2 (56. Brienza z pen., 70. Carbonero - 50. a 82. Pinilla), Chievo Verona - Cagliari 1:0 (11. Meggiorini), Juventus - Fiorentina 3:2 (45.+1 a 70. Tévez, 36. Llorente - 33. Rodríguez z pen., 90. Iličič), Lazio - Parma 4:0 (10. Parolo, 13. Klose, 16. Candreva, 81. Keita), Palermo - FC Turín 2:2 (10. Vitiello, 26. Rigoni - 13. Peres, 60. M. López), Sampdoria - Hellas Verona 1:1 (65. De Silvestri - 68. Toni), Sassuolo - AS Řím 0:3 (6. Doumbia, 27. Florenzi, 74. Pjanič), Udine - Inter Milán 1:2 (50. Di Natale - 48. Icardi z pen., 65. Podolski), Empoli - Neapol 4:2 (8. Maccarone, 43. vlastní Britos, 45.+1 Saponara 81. vlastní Albiol - 63. vlastní Laurini, 90.+1 Hamšík).