Bývalý sparťan Podaný se trefil v Indii, jako první Čech

Kalkata – Indická fotbalová Super liga, která přilákala několik hvězd na sklonku kariéry a také osm českých hráčů, již zná jméno prvního českého střele. Bývalý sparťan Jakub Podaný v poslední minutě pečetil výhru Kalkaty 2:0 nad North East United

V indické soutěži působí osm Čechů, odchovanec Sparty však na sebe zatím upozornil ze všech nejvíce. Za Kalkatu nastoupil do obou dosavadních zápasů jako střídající hráč a ve čtvrtek se zapsal i do statistik.

V době, kdy Kalkata již hrála v deseti bez vyloučeného Borjy, udělal obránce soupeře chybu při rozehrávce, míč získal Pradhan a centrem našel Podaného. Ten si míč zpracoval a tvrdou střelou pojistil výhru. "První Čech, která skóroval v indické Superlize. Tohle už mi nikdo nevezme," napsal Podaný na Twitteru. "Tak hlavně ať není jedinej," dodal.

Podaného gól sledoval ze hřiště i další Tomáš Josl, který do hry přišel v dresu poražených v 61. minutě za stavu 0:1. První gól Kalkaty obstaral bývalý útočník Mladé Boleslavi Fikru Teferra Lemessa.