Ostrava - Jihlava

Z náhradníka hrdinou. Kadlec rozhodl o vítězství Fenerbahce v Superpoháru

Istanbul – Michal Kadlec se stal hrdinou tureckého Superpoháru. Duel s Galatasarayem skončil bez branek, a tak došlo na penaltový rozstřel, k rozhodující penaltě se postavil český obránce a ze značky pokutového kopu se nemýlil. Fenerbahce zvítězilo 3:2 na penalty a po jarním triumfu v nejvyšší soutěži tak Kadlec oslavil s klubem další úspěch.

Kadlecovo Fenerbahce
zdroj: ČTK/APA

Kadlec přišel do hry v 82. minutě, kdy vystřídal portugalského obránce Bruna Alvese. Na bezbrankovém stavu nic nezměnilo ani prodloužení, takže přišly na řadu penalty. První střelci na každé straně uspěli, ale pak následovalo pět neúspěšných pokusů. Bídnou sérii protrhl až Raul Meireles, na jehož trefu zareagoval gólem na 2:2 Burak Yilmaz.

Šanci ukončit rozstřel dostal Kadlec a využil ji. Zužitkoval tak své bohaté zkušenosti s pokutovými kopy - v reprezentaci z nich dal pět ze svých osmi gólů. Fenerbahce oplatilo Galatasarayi porážky z předchozích dvou ročníků Superpoháru a ovládlo soutěž podeváté v historii.