úterý 19. září 2017 Zita
COMMUNITY SHIELD

Arsenal získal první trofej sezony, Manchester City porazil 3:0

aktualizováno 10. 8. 2014 18:16

Londýn - První anglickou trofej v sezoně vyhrál Arsenal, který zvítězil v "superpoháru" Community Shield nad Manchesterem City přesvědčivě 3:0. Gunners o svém vítězství rozhodli prakticky v prvním poločase díky trefám Cazorly a Ramseyho, třetí gól přidal v druhé půli nádhernou trefou z 25 metrů střídající Olivier Giroud. Utkání jste mohli sledovat v on-line textovém přenosu na našem webu.

Arsenal slaví vítězství v Community Shield

On-line přenos (ukončen):

0.

Dobrý den, vítáme vás u textového on-line přenosu z Community Shield, anglického "superpoháru".

Základní sestavy obou týmů:

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs - Arteta, Ramsey - Sánchez, Wilshere, Cazorla - Sanogo.
Manchester City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarov - Nasri, Touré, Fernando, Navas - Jovetić, Džeko.

1.

Utkání před velmi slušně zaplněnými tribunami Wembley začíná, u míče jsou hráči Manchesteru City, fotbalisté Arsenalu presují od počátku a nakonec balon získávají.

3.

Faul Fernanda na půlícím kruhu, obětí byl Wilshere. Hráči Arsenalu rozehrávají nakrátko.

4.

Decentní průnik Sáncheze, který přenechal Wilsheriovi, ale anglickému reprezentantovi utekl míč od nohy.

5.

Arsenal tlačí na svého soupeře, Ramsey se prosmýkával na levé hranici pokutového území okolo obrany Manchesteru, do dobré pozice ke střele se však nedostal, uklouzl.

6.

Manchester City zahrával rohový kop, ovšem nepovedeně a londýnští mohli jít do protiútoku, ale dobře se vrátil Jesus Navas.

8.

Sánchez prostrčil na Debuchyho, jenž odcentroval na Sanogovu hlavu, ale odvracel Nastasič.

10.

Cazorla chtěl vyslat křižným centrem Sanoga, ten však míč nedoběhl.

12.

Dobrá kombinace Arsenalu po levé straně a přízemní zpětná přihrávka Sáncheze z brankové čáry, ale hosté sbírají míč.

13.

Sánchez poslal do náběhu Sanoga, jeho následnou střelu zpoza pokutového území zblokoval Nastasič na rohový kop.

14.

City se prokombinovali až k pokutovému území, Nasri se v dobrém prostoru dostal ke střele, ale Debuchy ránu zblokoval, a to dost možná rukou, ta však v každém případě byla při těle.

16.

Gibbs přistoupil pozdě ke Clichymu, který se ještě nešťastně sklouzl a anglický reprezentant tak nešetrně trefil svého bývalého francouzského kolegu.

18.

Arsenal se středem prokombinoval po Clichyho chybě v rozehrávce, střela Wilshera však byla rovněž zblokována.

20.

Arsenal zatlačil svého soupeře, tlak je však realizován bez ohrožení brány. Debuchy v dobrém náběhu, ale v ofsajdu.

21.

Arsenal vede 1:0!

21.

Arsenal se zkoušel prosadit před pokutovým územím narážečkami, ale neúspěšně, míč nakonec propadl až ke Cazorlovi, který zakončil po zemi ke vzdálenější tyči.

25.

Sanogo ve výborné šanci neproměnil. Na levé straně se francouzský útočník dostal ke skvěle prostrčenému míči od Cazorly a vystřelil po zemi k pravé tyči, jenže míč skončil asi o metr vedle.

28.

Džeko vybojoval pro City rohový kop, Nasri jej rozehrává nakrátko a Manchester City po delší době drží míč na svých kopačkách jistou chvíli na soupeřově polovině.

30.

Ale Arsenal vypichuje a jde do výborného protiútoku ve velkém počtu. Sánchez se pokoušel prostrčit míč na druhou stranu, Boyata však vypíchl, Cazorla vyslal na Caballera střelu, ta však byla tečována na roh.

33.

Přetažený centr Manchesteru City z pravé strany, míč jde do zámezí. Kombinace obhájců titulu je spíše statická a pomalá, nedokáže se prokombinovat přes dobře zformovanou obranu Arsenalu.

1 2 3 4 »

Jak Arsenal, tak Manchester City nenastoupil do utkání v nejsilnějších sestavách a oba týmy v průběhu utkání využily všech šest možných změn v sestavě. Arsenalu nadále chyběli němečtí mistři světa Per Mertesacker, Mesut Özil a Lukas Podolski i zraněný Theo Walcott. V Manchesteru City kvůli problémům s chodidlem absentoval Alvaro Negredo, na hřiště se nedostali kromě jiných Sergio Agüero, Martin Demichelis či kapitán Vincent Kompany.

Arsenalu se dařilo využít absencí svého soupeře lépe a několikrát obranu City rozebral. První gól dal ve 21. minutě, kdy obléhání soupeře ukončil střelou z hranice pokutového území Cazorla a trefil se po zemi přesně k tyči. Ještě do poločasu zvýšil Ramsey, jenž zakončil vydařený rychlý protiútok.

V úvodu druhého poločasu měl šanci ke snížení vítěz Premier League, ale Jovetič poslal míč do tyče. Místo toho po hodině hry pojistil náskok Arsenalu Giroud, nejlepší střelec týmu v uplynulého sezoně z více než dvaceti metrů levačkou parádně přehodil nového gólmana City Caballera. Na hřiště se dostal na posledních dvacet minut i Tomáš Rosický. "Kanonýři" získali Superpohár potřinácté v historii a poprvé od roku 2004.

Arsenal - Manchester City 3:0 (2:0)

Branky: 21. Cazorla, 42. Ramsey, 60. Giroud. Rozhodčí: Michael Oliver. ŽK: Fernando. Diváci: 71 523.

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Koscielny (46. Monreal), Chambers, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sánchez (46. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (68. Flamini), Cazorla (72. Rosický) - Sanogo (46. Giroud)
Manchester City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarov (76. Richards) - Nasri (46. Silva), Touré (60. Zuculini), Fernando, Navas (85. Sinclair) - Jovetič, Džeko (60. Milner)