Golfista roku

Lepší Bayern přehrál v přáteláku Barcelonu 2:0

Mnichov - Letošní vítěz Ligy mistrů Bayern Mnichov porazil v exkluzivním přátelském utkání fotbalisty Barcelony 2:0 góly Lahma a Mandžukiče. Na lavičce španělského velkoklubu ještě chyběl nový trenér Katalánců Gerardo Martino. V přípravě, které jasně dominoval Bayern, ještě tým vedl současný asistent Jordi Roura. Mnichov zase hrál pod Pepem Guardiolou, bývalým koučem Barcelony, který po sezoně nahradil Juppa Heynckese. Barcelona prohrála s německým šampionem potřetí za sebou. Z utkání jsme vám přinesli podrobný textový on-line přenos.

On-line textový přenos

90.

Rozhodčí nastavil jen pár sekund, přátelské utkání mezi Bayernem a Barcelonou tak končí výsledkem 2:0 pro domácí.

89.

Barcelona se ubránila dalšímu pokusu Bayernu o zvýšení, její centr Španělé odvrátili. Zkoušel to i Shaqiri, ale sražená střela šla mimo.

87.

Alaba vyslal pas na Contenta, který poslal Mandžukičovi a ten už lehce zvýšil na 2:0.

86.

Tempo hry se zpomaluje a zpomaluje. Barcleona by se ráda o něco pokusila, ale Bayern ji absolutně nepouští k míči.

81.

U míče je po dlouhé době Barcelona, jejíž mladí hráči zkouší založit akci pro vyrovnání.

78.

Diváci si jinak vcelku nudný přátelák zpestřují mexickými vlnami.

76.

Contento zkusil vypálit, jen aby ozkoušel Olazábala. Gól z toho být nemohl.

75.

Na hřišti se ale prakticky vůbec nic neděje, Bayern si mezi sebou přihrává, fotbalisté Barcelony do hry zasáhnou pouze výjimečně.

74.

Odstupuje Rafinha, přichází Can, Thiaga pak nahradil Pizzaro.

69.

Guardiola opět točí sestavou. Do hry jdou Contento a Kirchhoff, ven míří Ribéry a Boateng.

65.

Operuje se víceméně hlavně na půlce Barcelony, která je takřka bez nápadu.

63.

Olazábal velice špatně přihrál ve vápně, jeho míč jednoduše vystihl Shaqiri a přihrál Mandžukičovi. Brankář Barcelony pak měl co dělat, aby balon vytáhl do autu.

59.

Van Buyten a Gustavo nahradili Danteho a Lahma.

58.

Lahm výtečně přihrál Alcantarovi, ale jeho střela hned před bránou byla zblokována.

56.

Na trávník se podívá Gustavo.

54.

Rafinha nabídnul Alcantarovi slušný míč na hlavičku, k zakončení ale pár centimentrů chybělo.

53.

Shaqiriho pas do šestnáctky zblokován barcelonskou obranou.

52.

Hraje se povětšinou ve středu hřiště, velmi opatrně, žádný z týmů se nehrne do akce.

48.

Rafinha reklamoval hru rukou, pokračuje se ve hře.

47.

Bayern rozehrává velmi pozvolna.

46.

Týmy protočily sestavy, na hřišti je např. Starke, Shaqiri nebo Mandžukič.

46.

Druhý poločas byl zahájen, u balonu je Bayern.

--:--

Pep Guardiola udílí pokyny svým svěřencům před druhým poločasem, oba celky už jsou na ploše.

45.

Prvních pětačtyřicet minut přátelského utkání mezi Bayernem a Barcelonou je za námi. Domácí vedou gólem Lahma ze 14. minuty 1:0. Celkově byl německý tým daleko lepší, Barcelona se prakticky k ničemu výraznějšímu nedostala.

44.

Centr Sanchéze Rafinho hrudí sklepával pro Neuera a málem z toho byl vlastňák. Brankář míč ale sklepl na tyč.

43.

Bartra dostává žlutou kartu za stáhnutí Ribéryho.

42.

Ribéry skvěle vykombinoval s Alabou, dostal se až do pokutového území, ale tam o balon přišel.

41.

Mascharanův faul na Ribéryho skončil zaslouženě žlutou kartou.

40.

Barcelona má problémy vymanit se z bayernského sevření.

39.

Robben si přesnou přihrávkou našel Rafinhu, ten ale neměl kam a z vápna tak míč dostali hosté bez větších potíží.

38.

Těsně vedle Neuerovy brány skončila pumelice Montoy.

38.

Utkání řídí německý fotbalový rozhodčí Felix Brych.

36.

Robben přenechal před vápnem Ribérymu a Pinto musel proti přízemní střele zasahovat.

34.

Kroosův centr na vzdálenější tyč si Barcelona pohlídala.

33.

Mascherano to myslel dobře, nakopnul na Alexise co nejvíce dopředu, ale obrana Bayernu hlídala dokonale.

32.

Messiho přímák skončil hodně nad, tohle se kapitánovi Barcelony nepovedlo.

30.

Müller v obrovské šanci! Defenziva Barcelony má velké problémy. Alaba si narazil s Müllerem na hranici ofsajdu a Pintovi museli pomáhat i koelgové, aby zažehnali blížící se pohromu.

27.

Lahmovu zblokovanou střelu musel hasit Pinto vyboxováním mimo pokutové území. Barcelona je pod obrovským tlakem.

26.

Robben se dostal k zančení, ale střelu zblokovala obrana Barcelony.

26.

Lahmova nabídka Dantemu nesedla a hlavička šla mimo. Byla však tečovaná, Bayern bude zahrávat roh

23.

Barcelona nemůže vymyslet žádnou akci, Bayern pohodlně brání.

22.

Ribéry si zkoušel vymodlit penaltu faulem na obránce Barcelony, sudí mu návnadu nesnědl.

20.

Závar před bránou Barcelony. Nejdříve to zkoušel Ribéry, po něm Robben, u míče byl i Thiago, ale jejich snaha zvýšení nepřinesla.

17.

Zatím asi největší šance Barcelony. Montoya přihrávkou z první našel Sergi Roberta, ten šel do osobního souboje s Neuerem a nakonec zakončil jen těsně vedle branky.

16.

Boateng zvolil malou domů a Neuer musel okamžitě rychlým odkopem hlídat blížící se útok Barcelony.

14.

Ribéry zahrával standardku a Lahm jen lehkou hlavičkou balon dorazil za Pinta. 1:0 pro Bayern.

12.

Ribéry pohodlně vnikl do šestnáctky a pohromu musela hasit barcelonská obrana.

10.

Müllerova hlavička po standardce Bayernu znamenala jen míč v hledišti.

9.

Alaba dostal přesnou přihrávku a hned pálil na Pinta, ten míč pohotově vyrazil.

7.

Před vápnem v rozehrávce Barcelony chyboval i Mascherano, teoretickou šanci Bayernu ale uhasil hned vzápětí.

6.

A Dante opět zaváhal, musel se stáhnout a nakonec přihrát Neuerovi.

4.

Nejdříve vyrobil Dante hrubku, když nepřesně přihrál dozadu a Messi mohl otevřít skóre, na druhé straně pak hned vzápětí po chybě Barcelony vystřelil Robben na bližší tyč a katalánská obrana musela zasahovat.

3.

Mascherano nepřesně přihrál v rozehrávce a Bayern šel do akce. Kroos vyzkoušel Pinta z dálky, míč se od něj odrazil a šel mimo vápno.

1.

Po nedorozumění v záloze Bayernu vypálil z hranice šestnáctky Lionel Messi, ale branku Neura netrefil.

1.

Úvodní hvizd znamenal start prvního poločasu, u balonu je Barcelona.

--:--

Obě jedenáctky nastupují na hrací plochu.

--:--

Sestava Bayernu: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Rainha - Kroos, Thiago, Lahm - Ribéry, Müller, Robben

Sestava Barcelony: Pinto - Adriano, Mascherano, Bartra, Montoya - Sergi Roberto, Song, dos Santos - Tello, Messi, Alexis

--:--

Bayern už má ze sebou šest přípravných duelů před novou sezonou.

--:--

Hráči Barcelony údajně uvízli v dopravní zácpě, na stadion proto dorazili se zpožděním a začátek utkání byl posunut o několik minut.

--:--

Oficiální start utkání je naplánován na 18:30.

--:--

Hráči obou týmů se rocvičují na trávníku.

--:--

Mnichovská Allianz Arena je zcela vyprodaná. Utkání se pořádá v rámci Uli Hoeneß Cupu.

Katalánci sice nastoupili s Lionelem Messim, ale bez španělských reprezentantů. Jarní odvetný duel s Bayernem na Nou Campu zažili z dnešní sestavy jen tři hráči. Chyběla i nová posila Brazilec Neymar. Ve druhém poločase navíc Roura poslal na hřiště zbrusu novou jedenáctku.

Bývalého kouče Barcelony Guardiolu potěšil už ve 14. minutě obránce Lahm, jenž otevřel skóre hlavou. Tři minuty před koncem pak potvrdil výhru Bayernu chorvatský útočník Mandžukič.

Zápas s Barcelonou dostal jako dodatečný dárek k loňským šedesátinám prezident Bayernu Hoeness. Veškerý výtěžek z utkání ve výši 2,5 milionu eur (téměř 65 milionů korun) věnuje na dobročinné účely.