pátek 28. července 2017 Viktor
Uli Hoeneß Cup

Lepší Bayern přehrál v přáteláku Barcelonu 2:0

aktualizováno 24. 7. 2013 21:03

Mnichov - Letošní vítěz Ligy mistrů Bayern Mnichov porazil v exkluzivním přátelském utkání fotbalisty Barcelony 2:0 góly Lahma a Mandžukiče. Na lavičce španělského velkoklubu ještě chyběl nový trenér Katalánců Gerardo Martino. V přípravě, které jasně dominoval Bayern, ještě tým vedl současný asistent Jordi Roura. Mnichov zase hrál pod Pepem Guardiolou, bývalým koučem Barcelony, který po sezoně nahradil Juppa Heynckese. Barcelona prohrála s německým šampionem potřetí za sebou. Z utkání jsme vám přinesli podrobný textový on-line přenos.

Franck Ribéry v utkání s Barcelonou

On-line přenos (ukončen):

--:--

Mnichovská Allianz Arena je zcela vyprodaná. Utkání se pořádá v rámci Uli Hoeneß Cupu.

--:--

Hráči obou týmů se rocvičují na trávníku.

--:--

Oficiální start utkání je naplánován na 18:30.

--:--

Hráči Barcelony údajně uvízli v dopravní zácpě, na stadion proto dorazili se zpožděním a začátek utkání byl posunut o několik minut.

--:--

Bayern už má ze sebou šest přípravných duelů před novou sezonou.

--:--

Sestava Bayernu: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Rainha - Kroos, Thiago, Lahm - Ribéry, Müller, Robben

Sestava Barcelony: Pinto - Adriano, Mascherano, Bartra, Montoya - Sergi Roberto, Song, dos Santos - Tello, Messi, Alexis

--:--

Obě jedenáctky nastupují na hrací plochu.

1.

Úvodní hvizd znamenal start prvního poločasu, u balonu je Barcelona.

1.

Po nedorozumění v záloze Bayernu vypálil z hranice šestnáctky Lionel Messi, ale branku Neura netrefil.

3.

Mascherano nepřesně přihrál v rozehrávce a Bayern šel do akce. Kroos vyzkoušel Pinta z dálky, míč se od něj odrazil a šel mimo vápno.

4.

Nejdříve vyrobil Dante hrubku, když nepřesně přihrál dozadu a Messi mohl otevřít skóre, na druhé straně pak hned vzápětí po chybě Barcelony vystřelil Robben na bližší tyč a katalánská obrana musela zasahovat.

6.

A Dante opět zaváhal, musel se stáhnout a nakonec přihrát Neuerovi.

7.

Před vápnem v rozehrávce Barcelony chyboval i Mascherano, teoretickou šanci Bayernu ale uhasil hned vzápětí.

9.

Alaba dostal přesnou přihrávku a hned pálil na Pinta, ten míč pohotově vyrazil.

10.

Müllerova hlavička po standardce Bayernu znamenala jen míč v hledišti.

12.

Ribéry pohodlně vnikl do šestnáctky a pohromu musela hasit barcelonská obrana.

14.

Ribéry zahrával standardku a Lahm jen lehkou hlavičkou balon dorazil za Pinta. 1:0 pro Bayern.

16.

Boateng zvolil malou domů a Neuer musel okamžitě rychlým odkopem hlídat blížící se útok Barcelony.

17.

Zatím asi největší šance Barcelony. Montoya přihrávkou z první našel Sergi Roberta, ten šel do osobního souboje s Neuerem a nakonec zakončil jen těsně vedle branky.

20.

Závar před bránou Barcelony. Nejdříve to zkoušel Ribéry, po něm Robben, u míče byl i Thiago, ale jejich snaha zvýšení nepřinesla.

1 2 3 4 »

Katalánci sice nastoupili s Lionelem Messim, ale bez španělských reprezentantů. Jarní odvetný duel s Bayernem na Nou Campu zažili z dnešní sestavy jen tři hráči. Chyběla i nová posila Brazilec Neymar. Ve druhém poločase navíc Roura poslal na hřiště zbrusu novou jedenáctku.

Bývalého kouče Barcelony Guardiolu potěšil už ve 14. minutě obránce Lahm, jenž otevřel skóre hlavou. Tři minuty před koncem pak potvrdil výhru Bayernu chorvatský útočník Mandžukič.

Zápas s Barcelonou dostal jako dodatečný dárek k loňským šedesátinám prezident Bayernu Hoeness. Veškerý výtěžek z utkání ve výši 2,5 milionu eur (téměř 65 milionů korun) věnuje na dobročinné účely.