pátek 28. července 2017 Viktor
ME do 21 let

Španělsko v semifinále přejelo Norsko, ve finále se postaví Itálii

aktualizováno 15. 6. 2013 22:36

Jeruzalém - Až stará garda mistrů světa a dvojnásobných mistrů Evropy odejde, má za sebe více než důstojnou náhradu. Mladí španělští fotbalisté do 21 let přehráli v semifinále mistrovství Evropy v Izraeli Norsko 3:0 a znovu postoupili do finále turnaje, kde narazí na Itálii, či Nizozemsko.

Slavící Španělé do 21 let (vpravo Isco)

Španělsko, které může získat čtvrtý evropský titul, a na mistrovství Evropy jej reprezentují hráči jako De Gea, Tello, Muniaín či Isco, dostal do vedení v nastavení prvního poločasu Rodrigo Moreno. Útočník Benfiky Lisabon akrobaticky poslal do sítě prodloužený míč z hlavičky po rohovém kopu.

Španělé, kteří v celém zápase jednoznačně dominovali, se však o vítězství dlouho strachovali, zvlášť když několik minut před koncem ze závaru po přímém kopu málem Norové srovnali. Poté se však kolem obránců obtáhla hvězda Málagy Isco, který poté míč úžasně uklidil do šibenice. Ve třetí minutě nastavení ještě stačil zvýšit Álvaro Morata, jenž je se čtyřmi zásahy nejlepším střelcem turnaje.

Itálie v utkání proti Nizozemsku byla většinu zápasu pod tlakem, což plynulo i z faktu, že zatímco většina hráčů nizozemské reprezentace již pravidelně hraje v nejvyšší domácí soutěži, jejich italští vrstevníci zatím do značné míry působí na hostování v Serii B. Přesto se mladým Azzuri povedlo vyhrát, když jedinou branku Italů dal útočník Liverpoolu Fabio Borini. Úterní finále v Jeruzalémě bude soubojem dvou nejúspěšnějších týmů v historii turnaje. Italové mají na kontě rekordních pět titulů, Španělé dosud uspěli třikrát.