sobota 21. října 2017 Brigita

Plašil s Bordeaux vyhrál francouzský pohár

Paříž - Girondins Bordeaux si zajistilo první Francouzský pohár po 26 letech a dovedl jej k němu český kapitán Jaroslav Plašil. V dnešním finále na Stade de France v Paříži porazilo Évian 3:2, hlavní postavou zápasu byl Cheick Diabaté.

Jaroslav Plašil v dresu Bordeaux

Reprezentant Mali dal v 39. minutě první branku utkání a v úvodu druhého poločasu mohl poslat Bordeaux do dvougólového vedení, penaltu však neproměnil. Minutu před koncem normální hrací doby ale zaváhání napravil a za stavu 2:2 rozhodl o vítězství Girondins. Évian, který ještě před třemi lety hrál v třetí lize, dokázal dvakrát vyrovnat díky Yannicku Sagbovi a Briceovi Dja Djédjému, jenž skóroval v 70. minutě.

Plašil, kterého po pohárovém finále čeká cesta do Prahy na reprezentační sraz před zápasem kvalifikace mistrovství světa s Itálií, odehrál 67 minut, poté ho nahradil André Poko. Bordeaux vyhrálo pohár počtvrté, když navázalo na úspěchy z let 1941, 1986 a 1987. Naopak Évian přišel o možnost získat první trofej v historii klubu.