Kooperativa NBL 2023/2024

AEK vystavilo Katidisovi stopku za hajlování

Atény - Vedení AEK Atény potrestalo Jorgose Katidise za fašistický pozdrav, kterým o víkendu oslavil gól v lize, vyřazením z týmu do konce této sezony. O dalším angažmá dvacetiletého záložníka, jenž už za nechvalně proslulé gesto dostal doživotní zákaz působení v řeckém nároďáku, rozhodnou funkcionáři během letní přestávky.

"AEK se rozhodlo vyřadit hráče ze sestavy do konce sezony, a tudíž vynést ten nepřísnější trest, jaký může," uvedl klub. Během letní přestávky prý Katidis dostane šanci dokázat, že jeho chování bylo jen chvilkovým zkratem.

Bývalý kapitán národního týmu do 19 let oslavil vztyčenou pravicí vítěznou branku v sobotním utkání řecké ligy s Veriou (2:1). Od následných trestů ho neuchránila ani omluva.

V pondělí dokonce sám požádal o to, aby ho vedení AEK stáhlo z prvního mužstva a své chování označil za nepřijatelné. "Je mi hrozně kvůli těm, které jsem zklamal svou hloupostí. Naprosto chápu rozhodnutí Řecké fotbalové federace, které dlužím velkou omluvu."