neděle 24. září 2017 Jaromír
Premier League

Liverpool se zvedl a smetl Swansea 5:0

Liverpool - Fotbalistům Liverpoolu se poprvé během posledního měsíce podařilo zvítězit. Proti Swansea se prosadili i díky posile z Interu Milán Coutinhovi, který při své premiéře v základní sestavě dokázal vstřelit gól. Liverpool tak zvítězili v jediném víkendovém zápase Premier League nad sedmým týmem tabulky 5:0.

Coutinho se raduje se Suarézem

Liverpool poslal na stadionu Anfield Road do vedení ve 34. minutě proměněnou penaltou kapitán Steven Gerrard. Lépe se domácím vydařil druhý poločas, v jehož úvodních jedenácti minutách zvýraznili vedení Philippe Coutinho, který se trefil poprvé po zimním přestupu z Interu Milán.

O góly se postaralo pět různých střelců - po Gerrardovi a Coutinhovi to byl ještě levý obránce José Enrique a osmnáctou brankou v sezoně druhý nejlepší střelec Premier League Luis Suárez. V 71. minutě pak uzavřel skóre z druhého pokutového kopu Daniel Sturridge. Liverpool zvítězil poprvé od 19. ledna, kdy shodou okolností stejným výsledkem v lize porazil Norwich.

Liverpool - Swansea 5:0 (34. Gerrard z pen., 46. Coutinho, 50. Enrique, 56. Suárez, 71. Sturridge z pen.).