BBV po 25 letech

Juventus opět ztratil, jen remizoval s Janovem

Řím - Fotbalisté vedoucího Juventusu v italské lize opět zaváhali. Turínský celek doma neudržel vedení s FC Janov, remizoval 1:1 a v třetím ze čtyř utkání v novém roce ztratil body. Obhájce titulu po 22 kolech vede tabulku o šest bodů před Neapolí, která má k dobru nedělní zápas s Parmou, a třetím Laziem. Římský celek dnes na svém hřišti překvapivě podlehl Chievu 0:1.

Boriello slaví gól v síti Juventusu
zdroj: ISIFA

Juventus se gólově prosadil až v druhém poločase, když se devět minut po přestávce trefil útočník Fabio Quagliarella. Za osmnáctý Janov odpověděl v 68. minutě bývalý ofenzivní hráč turínského celku Marco Borriello krátce po svém příchodu z lavičky.

Veronský tým Chievo, za který hrál od 30. minuty český záložník Kamil Vacek, rozhodl zápas v Římě gólem útočníka Alberta Paloschiho z 61. minuty. První porážku Lazia od začátku listopadu neodvrátil ani střídající forvard Libor Kozák, jenž za domácí mužstvo nastoupil na poslední čtvrthodinu.

Výsledky 22. kola Serie A:

Lazio Řím - Chievo 0:1 (61. Paloschi), Juventus Turín - FC Janov 1:1 (54. Quagliarella - 68. Borriello).