Cyklotoulky

Beckham s Keanem mají nakročeno do finále MLS

New York - Fotbalisté Los Angeles a Houstonu mají nakročeno k repríze loňského finále zámořské ligy MLS. V prvních semifinálových duelech nastříleli svým soupeřům po třech gólech, přičemž tým obhájců titulu Galaxy s hvězdným Davidem Beckhamem uhájil proti Seattlu čisté konto, Dynamo porazilo DC United 3:1.

David Beckham v souboji s hráčem Seattlu Bradem Evansem
zdroj: ČTK/AP

Losangeleskému celku zajistila ideální výchozí pozici do odvety jiná evropská hvězda Robbie Keane. Irský reprezentant vstřelil dva góly po akcích kolegy z útoku Landona Donovana, ten úvodní v nastavení prvního poločasu. Druhou trefou uzavřel Keane skóre jen tři minuty poté, co zvýšil Mike Magee.

Houston musel výsledek otáčet, protože jako první se trefil hostující Nick DeLeon. Ve druhém poločase ale strhli vítězství na stranu dvojnásobných ligových šampionů André Hainault, Will Bruin a Kofi Sarkodie.

Odvety jsou na programu za týden 18. listopadu.