MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Sedláčkův hattrick poslal českou devatenáctku do další fáze kvalifikace

Střelecká exploze záložníka Richarda Sedláčka nasměrovala českou fotbalovou reprezentaci do 19 let k postupu do elitní fáze kvalifikace o účast na evropském šampionátu ve Finsku. V Lucembursku nadělila domácímu týmu "bůra", zvítězila 5:0 a zopakovala předchozí výsledek s Arménií.

Česká reprezentace do 19 let
zdroj: repre.fotbal.cz

Svěřenci kouče Luboše Kozla vstoupili do utkání ideálně a po půlhodině vedli 2:0 po trefách Sedláčka. Následně potvrzovali roli favorita, což se projevilo i v poločasovém skóre. Nejdříve proměnil pokutový kop Michal Sadílek a těsně před přestávkou rozvlnil síť i Adam Růsek.

Po změně stran dokonal Sedláček z další penalty hattrick a stanovil konečný výsledek 5:0. V kvalifikaci má proto český národní tým na kontě dvě výhry z dvou zápasů při suverénním skóre 10:0. Základní fázi zakončí v úterý proti Skotsku.