sobota 21. října 2017 Brigita
Elite Tournament

Česká dvacítka urvala v závěru cennou remízu s Německem

Praha – Čeští fotbaloví reprezentanti do 20 let remizovali v rámci Elitní ligy 2:2 s Německem. Vývoj zápasu se domácím v Praze na Julisce podařilo zvrátit až v závěru.

Česká dvacítka s Němci na Julisce uhrála remízu

Češi po úvodním vítězství v Portugalsku dokázali bodovat i doma na Julisce proti Německu. Bodový zisk v prestižní soutěži Elite Tournament pro osm vybraných zemí Evropy je nad očekávání.

"Velká spokojenost, velká pochvala pro hráče. Čtyři body jsou z říše snů," řekl trenér Karel Krejčí.

Čeští mladíci prohrávali po smolných gólech 0:2, ale v posledních dvaceti minutách vyrovnali. Stejně jako v prvním zápase se trefily opory úspěšného výběru do 19 let Daniel Turyna a Michal Hlavatý. "Je to spíš šťastný výsledek, ale Němci, že by něco měli, to se také říct nedá. Myslím si, že je to férová remíza," uvedl Hlavatý, který srovnal až ve třetí minutě nastavení.

Pro talentované mladé hráče je tato soutěž velkou příležitostí i zkušeností. Výsledky i herní projev nabíjí optimismem. "Všichni hráči se mohou ukázat a mohou se někam posunout," prohlásil kapitán týmu Josef Kvída.

Dalšími soupeři českého týmu budou 6. října Poláci, o čtyři dny později si Krejčího svěřenci zahrají v Anglii a 13. listopadu ve Švýcarsku.

Německo soutěž organizuje už od roku 2001 jako Turnaj čtyř národů. V posledních letech se ho účastnily ještě Itálie, Polsko a Švýcarsko. Letos německý svaz oznámil rozšíření na osm zemí a vytvořil tak soutěž, která této věkové kategorii chybí, pokud tým z mistrovství Evropy do 19 let nepostoupí na mistrovství světa dvacítek.