pondělí 22. ledna 2018 Slavomír

Česká osmnáctka ve finále memoriálu Václava Ježka nestačila na Japonsko

Lovosice – Stejně jako před rokem skončila česká fotbalová reprezentace do 18 let na Memoriálu Václava Ježka na druhém místě. Ve finále turnaje v Lovosicích mladí čeští fotbalisté podlehli Japonsku 2:4.

Česká osmnáctka ve finále Memoriálu Václava Ježka podlehla Japonsku

Český tým před finálovým utkáním ani jednou neinkasoval a soupeřům nastřílel 10 gólů. A zdálo se, že v dobrých ofenzivních výkonech bude pokračovat, když ve finálovém duelu proti favorizovaným Japoncům skóroval už hned v úvodu. Ve 2. minutě se individuálně prosadil Ondřej Štursa a za další tři minuty zvýšil z penalty za faul na Selnara Vasil Kušej.

Jenže poté přišel velký obrat. Japonsko dokázalo v posledních pěti minutách úvodní půle skórovat hned dvakrát. Gól do šatny opařil české reprezentanty natolik, že Japonci přidali po hodině hry i vítězný gól. V závěru se čeští mladíci snažili vyrovnat a do otevřené obrany inkasovali. Takefuši Kubo gólem na 4:2 potvrdil japonský triumf na turnaji.