neděle 24. září 2017 Jaromír
JEDNADVACÍTKA

Příprava na klíčový duel dopadla remízou. Češi v přípravě hráli smírně s Albánií

Zell am See (Rakousko) – Českou reprezentační jednadvacítku do konce sezony nečeká žádný kvalifikační zápas. Zato hned na začátku příštího ročníku nastoupí svěřenci Vítězslava Lavičky v klíčovém duelu o postup na mistrovství Evropy v Černé Hoře. A tak nyní absolvují na kempu v Rakousku přípravné dvojutkání s Albánií. V úvodním duelu se soupeřem Češi remizovali 1:1, o jediný gól se postaral Matějů.

Radost českých fotbalistů do 21 let

Český tým nastoupil s třemi nováčky v základní sestavě. Na stoperu hrál příbramský Tregler, levého obránce si zahrál Urma ze Sokolova a na kraji zálohy se představil hradecký Vlkanova. Lépe začali Albánci. Ve třetí minutě zlikvidoval brankář Zima střelu Durmishaje zblízka, krátce nato odvrátil míč na brankové čáře kapitán Lüftner.

Avšak první gól dali Češi – v 11. minutě dostal čas ke střele ze sedmnácti metrů Matějů a trefil se přesně k levé tyči. O pět minut později se po pohledné kombinaci ocitl v šanci Barák, ale vystřelil slabě. Vzápětí mířil Linhart těsně vedle a v 21. minutě Albánci vyrovnali. Uzuni využil mezery ve středu obrany, běžel sám na branku a míč poslal po zemi k tyči.

V druhé půli měli převahu Češi. V 67. minutě střílel zdálky Ševčík, ale Teqja zasáhl. Pak se dostal k zakončení Barák, ale jeho lob byl příliš nízký, Takács z dvaceti metrů pálil těsně nad a Klobása hlavičkoval vedle. V závěru albánský tým trefil tečovanou střelou tyč. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky měli sice převahu, ale Albánci remízu ubránili.

Druhé utkání sehrají oba týmy v pondělí v Mittersilu.

ČR - Albánie 1:1 (1:1)

Branky: 11. Matějů - 21. Uzuni. Rozhodčí: Jäger - Stiegler, Sen (všichni Rak.). ŽK: Vlkanova (ČR). Diváci: 250.
Sestava ČR: Zima - Matějů, Lüftner, Tregler (79. Křapka), Urma - Hubínek, Souček (61. Takács) - Vlkanova (66. Trávník), Barák, Ševčík - Linhart (46. Klobása). Trenér: Lavička.