středa 23. srpna 2017 Sandra

Sedmnáctka po prohře s Německem na ME končí

aktualizováno 12. 5. 2015 21:36

Stara Zagora (Bulharsko) - Čeští fotbalisté do 17 let na evropském šampionátu v Bulharsku do vyřazovací fáze nepostoupí. Mladí reprezentanti podlehli favorizovanému Německu 0:4 a v tabulce čtyřčlenné skupiny obsadili nepostupové třetí místo s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek.

Ilustrační foto

Svěřenci trenéra Václava Černého potřebovali k udržení postupových nadějí bodovat a ani to jim nemuselo stačit. Favorizované Německo ale bylo od začátku lepší. Už v desáté minutě otevřel skóre Passlack a v minutě třinácté mohl z pokutového kopu zvýšit Özcan, český gólman Truksa mu ale penaltu chytil. O chvíli později neproměnil velkou šanci na vyrovnání Sadílek.

Místo toho Němci ještě do přestávky rozhodli. Nejprve se trefil Karakas a už v nastavení ve 42. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Passlack. V druhé půli pak skóre uzavřel Saglam.

Petr Janoušek, asistent trenéra českého týmu:

"I když plně respektujeme kvalitu německého týmu, věřili jsme, že zápas zvládneme lépe. Nevyvarovali jsme se ale znovu hrubých chyb. Zřejmě hráči nevěřili sami sobě, došlo k chybám hned na začátku, inkasovali jsme rychlou branku a ještě navíc přišla penalta. To hráče v začátku ovlivnilo. Nejvíc nás trápí koncovka. Ověřili jsme si zde naše schopnosti a skutečnou sílu tohoto týmu. Není to zklamání, ale potvrdilo se, v čem máme slabiny."

Češi tak na závěrečném turnaji v Bulharsku bodovali pouze na úvod díky výhře 1:0 nad Slovinskem. Stejně jako při své předchozí účasti na evropském šampionátu sedmnáctek v roce 2011 tak vypadli už ve skupině. Posledního velkého úspěchu dosáhli v roce 2006, kdy došli až do finále.

ČR - Německo 0:4 (0:3)

Branky: 10. a 40.+2 Passlack, 33. Karakas, 53. Saglam.

Sestava ČR: Truksa - Holík, Richter, Chaluš, Granečný - Žežulka, Köstl (41. Lingr) - Král, Sadílek (73. Čermák), Turyna (41. Breda) - Šašinka. Trenér: Černý.