pondělí 26. června 2017 Adriana
Reprezentace

Kozák si připsal premiérový gól, Češi však s Maďarskem pouze remizovali

aktualizováno 14. 8. 2013 23:33

Budapešť – Poslední prověrka před závěrečnou částí kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2014 skončila pro českou fotbalovou reprezentaci remízou 1:1 s Maďarskem. Svěřenci Michala Bílka si v utkání vytvořili několik dobrých příležitostí, ale do černého zamířil v první půli pouze Kozák, který si připsal premiérovou reprezentační branku. Za domácí Maďarsko srovnal v druhém poločase z penalty Dzsudzsák. Utkání jste mohli sledovat na našem webu v podrobné on-line reportáži.

Petr Jiráček v zápase s Maďarskem

On-line přenos (ukončen):

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line textového přenosu z utkání Maďarsko - Česko. Domácí reprezentace nastupuje v červeno-bílo-zelené kombinaci, český tým je celý v bílém.

0.

Utkání řídí anglický sudí Howard Webb.

0.

Kapitánem české reprezentace je Jaroslav Plašil.

0.

Oba týmy se naposledy utkaly v červnu loňského roku těsně před začátkem mistrovství Evropy, Maďarsko tehdy zvítězilo 2:1.

1.

Utkání začíná, český tým se snaží kombinovat, maďarská reprezentace však dobře brání pozičně.

1.

Maďarská sestava: Bogdán – Juhász, Vanczák, Korcsmár, Kádár, Koman, Dzsudzsák, Pintér, Varga, Szalai, Kovács.

3.

Dzsudzsák se snažil prosadit z hranice pokutového území poté, co si zpracoval centr z pravé strany. Dostal se ke střele, tu však zblokoval Gebre Sealssie na rohový kop.

4.

Série nakopávaných míčů ze strany maďarské reprezentace končí za bránou Drobného.

6.

Česká reprezentace se výborně prokombinovala až k zakončení, na Hušbauerovu kolmici si naběhl Kozák a vypálil ke vzdálenější tyči, Bogdán však kryje.

7.

Velká šance z maďarského protiútoku, Dzudzsák se protáhl po levé straně, zaběhl si do středu hřiště a vystřelil, Drobný zasahuje a míč jde do zámezí.

8.

Suchý nakopává míč vysoko do vzduchu a Szalai se jej snažil vybojovat, česká obrana se však dokázala se situací vypořádat.

10.

Plašil přebírá míč na polovině hřiště, přenechává na pravou stranu, sérii krátkých přihrávek však ukončuje dobrým vypíchnutím kompaktní maďarská obrana.

11.

Češi se snaží držet míč a tvořit hru. Darida načechral kolmici dopředu, míč již směřoval ven z hřiště, ovšem maďarský stoper nechtěně sklepl na Kozáka, ten však pálí vedle.

12.

Oba maďarští útočníci se snaží napadat Drobného rozehrávku, český brankář se však mezi hráči prokličkoval a rozehrál na Gebre Selassieho.

14.

Čeští fotbalisté se znovu snaží tvořit hru, chybí však rychlost i přesnost při kombinaci v záloze.

16.

Dalekonosná střela od Kadlece, končí však dva metry vedle pravé Bogdánovy tyče.

17.

Maďarská reprezentace se poprvé po delší době dostává ve větším počtu na polovinu soupeře, Plašil sklepává na roh.

18.

Velký závar před českou bránou, avšak Maďaři se nedostávají k dorážce a Drobný chytá. Maďarští fotbalisté reklamují ruku Sivoka.

20.

Faul Gebre Selassieho na pronikajícího Dzsudzsáka asi 35 metrů od Drobného brány.

21.

Centr na Szalaiho, ten však hlavičkuje vysoko nad.

1 2 3 4 5 »

I když se Češi na stadionu Ference Puskáse museli obejít bez tahounů Rosického, Čecha a Hübschmana, elán a sebevědomí jim nechyběly. Jako by stále čerpali pozitivní energii z posledního utkání proti Itálii, v němž měli herní převahu a remizovali 0:0.

Už v sedmé minutě se ve velké šanci po nahrávce debutanta v základní sestavě Hušbauera zjevil Kozák, jehož nepříliš povedenou střelu zastavil gólman Bogdán.

Maďaři na levé straně trvale hrozili výpady aktivního Dzudzsáka, s nímž měl zjevné problémy bek Gebre Selassie. Brankář Drobný, který dostal šanci poprvé od loňského května, však byl dlouho bezchybný a dovolil si i dvě kličky v pokutovém území proti napadajícím domácím hráčům.

Češi šli do vedení ve 23. minutě. Po dalším zdařilém rychlém brejku míč putoval přes Vydru a Jiráčka až k volnému Kozákovi, který po střele pod břevno mohl slavit svůj první reprezentační gól. Reprezentace si branku v srpnové přípravě mohla vychutnat po třech letech.

"Jsem rád, že jsem se gólu v reprezentaci dočkal. I když jsem na něj nečekal moc dlouho, tak to stejně z útočníka spadne," uvedl útočník římského Lazia, o nějž údajně stojí AC Milán.

Dál byl vidět i Hušbauer, jehož ránu mířící do šibenice s potížemi vytáhl Bogdán. Bez šance už málem byl po následném rohovém kopu, Kadlec ovšem Daridův centr nedokázal doklepnout do prázdné branky.

Po poločasové pauze domácí tým rychle sahal po vyrovnání. Bek Vanczák po rohu hlavičkoval do břevna a Dzudzsákova rána minula Drobného branku o necelý půlmetr. Pak byl maďarský tým v úzkých, když Češi spustili rychlou kombinaci a míč udrželi na zemi.

Jiráček nejprve přehlédl Kozáka, který by jinak běžel na prázdnou branku. Pak záložník Hamburku selhal ještě víc: po skvělé akci Vydry s Hušbauerem stál před úplně prázdnou brankou, ovšem stadion vzápětí jen udiveně zahučel, když míč z Jiráčkovy kopačky přelétl břevno.

Petr Jiráček:

Petr Jiráček"Moje obrovská šance? K tomu není třeba komentář. Byl jsem blíž než na malém vápně a ani netrefil bránu. Je to velká minela, takové věci se musí proměnit a vůbec to nechci zlehčovat. Nic mě neomlouvá. Druhý gól by nám pomohl. Vzápětí přišla penalta a Maďaři vyrovnali. Měli jsme i další šance, kdy jsme zápas mohli otočit na svoji stranu, ale bohužel jsme s remízou nic neudělali."

Sestřih a ohlasy přípravného utkání Maďarsko - Česko

Češi za to brzy pykali. Bek Kadlec ledabyle ztratil míč v pokutovém území, chybu napravil jen faulem a Dzudzsák výtečný výkon korunoval vyrovnáním z penalty. Hosté, jejichž hra se rozmělnila sérií střídání, odpověděli další tutovkou Hušbauera, který ani napodruhé proti Bogdánovi neuspěl. Na druhé straně zazářil i Drobný proti prudkému pokusu Szalaie z bezprostřední blízkosti.

Kouč Bílek během druhého poločasu poslal na hřiště reprezentační debutanty Procházku, Rabušice a Vaňka a mohl potěšeně sledovat, jak se mladý tým pere o vítězství. Ke gólové střele se těsně před koncem drali Kadlec s Rabušicem a nechybělo moc, aby rozhodli. S remízou už nepohnuli, Češi tak na výhru nad Maďarskem, s nímž loni doma prohráli 1:2, čekají už jedenáct let.

Maďaři letos uhráli už čtvrtou remízu z pěti zápasů. Výhry se nedočkali i proto, že Drobný v nastaveném čase předvedl další skvostný zákrok proti Guzmiczově hlavičce. "Drobný nás podržel v důležitých chvílích. Je dobře, že se můžeme spolehnout na tolik kvalitních brankářů, když není k dispozici Petr Čech," uvedl Bílek.

Hodnocení trenéra Bílka:

"Určitě jsme nesehráli špatný zápas. Měli jsme to dobře rozjeté, a kdyby Petr Jiráček ve druhém poločase proměnil obrovskou šanci a dal druhou branku, asi bylo po zápase. Ale co mu na to můžeme říct... Obecně jsme si šancí vypracovali hodně, což je dobrá zpráva, negativem však je slabá efektivita. Na tom musíme pracovat. Utkání však ukázalo, že hráči jsou na začátku sezony v celkem slušné formě. Ale pořád to byl přátelák. Rozhodující bude, jak na tom budeme v závěrečných zápasech kvalifikace, kdy už půjde do tuhého."

Maďarsko - Česká republika 1:1 (0:1)

Branky: 57. Dzsudzsák z pen. - 23. Kozák. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Long (všichni Angl.). ŽK: Suchý (ČR). Diváci: 14 000.

Maďarsko: Bogdán - Vanczák, Juhász, Korcsmár (70. Guzmics), Kádár - Koman, Pintér (46. Hajnal), Varga, Dzsudzsák, - Szalai (89. Szabics), Kovács (46. Böde). Trenér: Egervári.

ČR: Drobný - Gebre Selassie, Sivok (46. Procházka), Suchý, Kadlec (81. Limberský) - Plašil - Darida (58. Hořava), Hušbauer (66. Vaněk), Jiráček - Kozák (58. Rabušic), Vydra (58. Kadlec). Trenér: Bílek.