pondělí 11. prosince 2017 Dana
Konfederační pohár

Hernández dvěma góly sestřelil Japonsko a zajistil Mexiku první výhru

aktualizováno 22. 6. 2013 23:13

Belo Horizonte - Premiérového vítězství na Konfederačním turnaji v Brazílii se dočkali fotbalisté Mexika, kteří v souboji dvou týmů bez bodu porazili Japonsko 2:1. Hlavní měrou se o to zasadil útočník Javier Hernández, jenž vstřelil obě branky svého týmu. Za Japonsko v závěru utkání pouze korigoval Okazaki.

Javier Hernández v zápase s Japonskem

Japonsko i Mexiko v předchozích dvou duelech nebodovaly, takže v posledním utkání ve skupině už hrály jen o čest. Po bezbrankovém úvodním poločase se vše podstatné událo v Belo Horizonte po změně stran.

V 54. minutě se poprvé trefil Mexičan Hernández, jenž hlavou zužitkoval Guardadův centr. Útočník Manchesteru United skóroval hlavou i o dvanáct minut později, tentokrát po rohovém kopu.

Japonci sice v 86. minutě díky Okazakimu snížili, ale třetí porážku na Poháru FIFA a poslední místo ve skupině už neodvrátili. Naopak Hernández v nastavení odmítl hattrick, když ani nadvakrát neproměnil pokutový kop. Nejprve ho vychytal gólman Kawašima a dorážku poslal do břevna.

Japonsko - Mexiko 1:2 (0:0)

Branky: 86. Okazaki - 54. a 66. Hernández. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 52 690.

Japonsko: Kawašima - Sakai (59. Učida), Kurihara, Konno, Nagatomo (78. Nakamura) - Hosogai, Endo, Honda - Okazaki, Kagawa - Maeda (65. Jošida). Trenér: Zaccheroni.
Mexiko: Ochoa - Mier, Reyes, Moreno, Torres - Torrado, Zavala - Dos Santos (78. Barrera), Guardado (71. Salcido) - Jiménez (90. Aquino), Hernández. Trenér: De la Torre.