pondělí 24. července 2017 Kristýna
Fotbalová národní liga

Táborsko využilo zaváhání Hradce a je znovu první

aktualizováno 10. 11. 2013 16:50

Praha - Fotbalisté Táborska v 15. kole druhé ligy doma porazili 1:0 Žižkov a na prvním místě tabulky vystřídali Hradec Králové. Ten překvapivě remizoval na hřišti posledního Vltavínu 1:1 a na čelo Fotbalové národní ligy ztrácí jeden bod. Třetí příčku po vítězství 1:0 v Pardubicích udrželo Ústí nad Labem.

Fotbalisté Hradce Králové

Táborsko začalo na svém hřišti výborně a už v osmé minutě otevřel skóre Javorek. Žižkov pak ze závaru trefil tyčku. Domácí mohli deset minut před přestávkou pojistit skóre z penalty, ale zkušený Šimák překopl branku.

Pražané v druhém poločase nevyužili žádnou ze svých šancí a v závěru doplatili na nedisciplinovanost. Po druhé žluté kartě byli vyloučeni v 83. minutě Kiidron a sedm minut po něm i Mareš. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka prodloužili sérii bez porážky na deset utkání, naopak Žižkov přišel o šňůru čtyř výher a nebodoval poprvé od 15. září.

Vltavín vyrovnal z penalty

Hradec začal v Praze s nováčkem dobře a už po čtvrthodině hry ho poslal do vedení Vaněček. Nejlepší střelec soutěže dal třináctý gól v sezoně. Východočeši však náskok nepojistili, naopak domácí outsider odpověděl v 74. minutě, když nařízenou penaltu nadvakrát proměnil Předota.

Ústí potvrdilo dobrou formu a vyhrálo čtvrté z posledních pěti utkání. V Pardubicích rozhodl o zisku tří bodů v 59. minutě Jursa. Hosté měli pak v závěru velké štěstí, protože střela Vencla se odrazila od levé do pravé tyče a poté ven z branky. Východočeši utrpěli první domácí porážku v sezoně.

Sestřih Fotbalové národní ligy: Pardubice - Ústí nad Labem

Páté České Budějovice otočily zápas v Třinci, zvítězily 3:1 a prodloužily sérii bez porážky na šest duelů. Slezané šli do vedení ve 12. minutě zásluhou Gulajeva, ale ještě do přestávky dokonal obrat z penalty Jarolím a obránce Pobřeží slonoviny Deli. Sedm minut před koncem ještě pojistil náskok Dynama střídající Machovec. Třinec popáté za sebou nezvítězil a z toho počtvrté nebodoval.

Most si na osmý pokus připsal premiérovou venkovní výhru v ročníku, když zdolal předposlední Bohemians Praha na jejich hřišti 2:0. O branky se postarali v první půli Jiří Procházka a po změně stran Vojta.

Další druholigový nováček Frýdek-Místek i v oslabení vybojoval remízu 1:1 ve Vlašimi a přerušil sérii čtyř porážek bez vstřelené branky na hřištích soupeřů. Domácí poslal do vedení po čtvrt hodině hry Ujec, ale krátce před pauzou vyrovnal Vašenda. V 58. minutě dostal červenou kartu Literák za faul na unikajícího Průchu, ale nerozhodný stav Frýdek-Místek udržel.

Karviná se rozešla smírně se Sokolovem

Hráči Karviné přerušili sérii tří porážek, když remizovali se Sokolovem 1:1. Výsledek určily proměněné pokutové kopy. V osmé minutě se z něj nejprve prosadil hostující Hofmann, stejným způsobem odpověděl domácí Vladavič v 72. minutě. Karviné nyní patří sedmá pozice, Sokolov má o bod víc a drží šesté místo.

Výsledky 15. kola:

Táborsko - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)

Branka: 8. Javorek. Rozhodčí: Ochotnický - Černý, Vaňkát. ŽK: Kočí - Podrazký, Mareš, Kiidron, Šťastný, Sivrič. ČK: 83. Kiidron, 90. Mareš (oba Žižkov). Diváci: 1083.

Graffin Vlašim - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)

Branky: 15. Ujec - 41. Vašenda. Rozhodčí: Bílek - T. Kovařík, Pilný. ŽK: Prokeš (Frýdek-Místek). ČK: 58. Literák (Frýdek-Místek). Diváci: 395.

Bohemians Praha - Most 0:2 (0:1)

Branky: 34. Jiří Procházka, 72. Vojta. Rozhodčí: Franěk - Zeman, Hock. ŽK: Ptáček, Šídlo - Vojta. ČK: 90.+1 P. Novotný (Bohemians). Diváci: 283.

Pardubice - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branka: 59. Jursa. Rozhodčí: Marek - Kordula, Kříž. ŽK: Vencl (Pardubice). Diváci: 526.

Loko Vltavín - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)

Branky: 74. Předota z pen. - 16. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Štěrba, Kubr. ŽK: M. Pávek - Shejbal. Diváci: 250.

Třinec - České Budějovice 1:3 (1:2)

Branky: 12. Gulajev - 28. Jarolím z pen., 45. Deli, 83. Machovec. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Gallo. ŽK: Motyčka, Cigánek, Matoušek - Kalod, Machovec. Diváci: 620.