neděle 25. června 2017 Ivan
Fotbalová národní liga

Hradec po sestupu nevyhrál ani druhý zápas, v Karviné prohrál 1:2

aktualizováno 4. 8. 2013 19:35

Praha – Ani na druhý pokus nedokázali po sestupu do Národní fotbalové ligy vyhrát exligoví fotbalisté Hradce Králové. Po remíze s Pardubicemi votroci nestačili na Karvinou, na jejímž hřišti prohráli 1:2. Naopak Karviné se v novém ročníku daří a po dvou kolech je na třetím místě s plným počtem bodů. Kromě Slezanů zůstávají stoprocentní již jen České Budějovice a Sokolov.

Radost fotbalistů Karviné

Karvinští vedli od 10. minuty, kdy se Hottek z 21 metrů parádně trefil do pravého růžku Lindrovy branky. Hradec dokázal zanedlouho vyrovnat, Malinský po chybě obrany obešel tři protihráče a překonal gólmana Palečka. Domácí se ale dál hnali do útoku, fanouškům předváděli pohledné akce a v 36. minutě po rohovém kopu vsítil vítězný gól hlavou stoper Jovanovič.

V druhé půli tempo v důsledku značného vedra opadlo, ale Hradec hrál bez potrestaného Rolka rozpačitě a k bodovému zisku měl daleko. Naopak domácí mužstvo mohlo výhru pojistit, ale Vladavič ani střídající Svatonský velké šance nevyužili.

Sokolov se veze na vítězné vlně

Sokolov začal dobře a už ve třetí minutě mu zajistil vedení Vaněček. Chvíli poté však jeho spoluhráč Vondráček dostal červenou kartu za faul na unikajícího Čtvrtníčka. Sokolov ale i v oslabení přidal ve 12. minutě druhý zásah, který z rohového kopu zařídil Hofmann. Třinec se vzpamatoval, za sedm minut se po chybě v soupeřově rozehrávce dostal k míči Malíř a předložil ho přesně zakončujícímu Gavlákovi.

Domácí byli v závěru velmi blízko vyrovnání. Na rohový kop si naběhl i brankář Bruk, ale odražený balon před prázdnou brankou poslal jen do břevna. Třinec tak nepotvrdil úvodní výhru na Žižkově.

Frýdek vítězství nezopakoval

Ani Frýdek-Místek nedokázal navázat na drtivé vítězství 5:1 nad Bohemians Praha. Pardubice poslal do vedení ve 23. minutě Rešetár, za hosty však odpověděl krátce před pauzou Mozol, jehož trestný kop skončil v brance díky teči pardubických hráčů. Rešetár mohl po změně stran vrátit domácím vedení, ale nastřelil jen břevno. Branková konstrukce se v 67. minutě ozvala i na druhé straně po Soukupově pokusu. Pardubice tak po úvodním výsledku 2:2 ve východočeském derby s Hradcem Králové remizovaly i na svém hřišti.

Pražský Vltavín minulý týden zahájil druhou nejvyšší soutěž porážkou 0:3 v Ústí nad Labem a další prohru málem utrpěl i doma. Most však měl smůlu a dvakrát v utkání trefil tyč. Po úvodní výhře 2:0 nad Vlašimí mohlo Baník těšit alespoň další udržené čisté konto.

Zlín opět neskóroval, ale má první bod

Gól nepadl ani ve Zlíně, kde střelci pohořeli v řadě šancí. Míč sice skončil v síti po střele domácího Malcharka, padl ale z ofsajdu, a tak Zlín po předchozí prohře 0:2 v Sokolově na první gól v sezoně stále čeká, Ústí nad Labem naproti tomu ani napodruhé neinkasovalo.

Remízou skončil i zápas Táborska s Varnsdorfem a pro oba týmy to znamenalo zisk prvního bodu v sezoně. Utkání začalo s více než půlhodinovým zdržením kvůli pozdnímu příjezdu hostů, kteří měli poruchu autobusu. Po zahájení pak trvalo domácím jen tři minuty, než je poslal do vedení po zmatcích v šestnáctce Javorek, už ve 22. minutě ale stanovil konečný výsledek povedeným přímým kopem Kotiš. Javorek ještě před přestávkou mohl vrátit domácím vedení, ale trefil jen břevno.

Sestřih a ohlasy utkání České Budějovice - Viktoria Žižkov

České Budějovice souboj bývalých prvoligových účastníků naprosto ovládly. Za výhrou nakročily už v prvním poločase, v němž si vytvořily dvoubrankový náskok. Skóre otevřel po dvaceti minutách povedenou střelou do horního rohu Rýdel, ve 37. minutě pak po kličce brankáři zvýšil Linhart.

Domácím vyšel i vstup do druhé půle. Hrálo se necelou minutu, když se po Chmelově centru prosadil Ježdík. Ve 49. minutě přidal svůj druhý zásah v zápase Linhart, a kdyby o dvě minuty lépe zamířil, mohl slavit hattrick. Žižkov nemá po dvou kolech na kontě ani bod, stejně jako další z bývalých ligových celků Bohemians Praha.

České Budějovice zdolaly v druhé lize Žižkov 4:0

Další debakl Střížkova

Střížkovští před týdnem utrpěli debakl 1:5 na hřišti nováčka Frýdku-Místku a ve 2. kole doma podlehli Vlašimi rovněž o čtyři branky, tentokrát 0:4. V úmorném vedru měli hosté už v prvním poločase zřetelně navrch, z pěti gólových šancí ale proměnili jedinou, když po půlhodině hry Jícha nadvakrát prostřelil brankáře Mandouse.

Po změně stran se sice hra v poli trochu vyrovnala, paradoxně však byli hosté v koncovce úspěšnější a v poslední půlhodině utkání přidali tři branky. Vedení pojistil po rohu kapitán Petrů, třetí gól přidal střídající Jeřábek. V nastaveném čase domácí stoper Bohata fauloval v šestnáctce Suse a Putz z penalty uzavřel skóre.

Karviná - Hradec Králové 2:1 (2:1)
Branky: 10. Hottek, 36. Jovanovič - 25. Malinský. Rozhodčí: Adámková - Černý, Kubr. ŽK: Hottek, Hoffmann - Hochmeister, Shejbal, Kučera. Diváci: 1 688.

Třinec - Baník Sokolov 1:2 (1:2)
Branky: 19. Gavlák - 3. Vaněček, 12. Hofmann. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Machálek. ŽK: Wojnar - Vaněček. ČK: 8. Vondráček (Sokolov). Diváci: 1 103.

FK Pardubice - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)
Branky: 23. Rešetár - 40. Mozol. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Plesar. ŽK: Řezníček - Literák, Dobrovolný. Diváci: 721.

Loko Vltavín - Baník Most 0:0
Rozhodčí: Kalenda - Arnošt, Vaňkát. ŽK: Hájek, Valášek - Řehák, Vojta

Táborsko - Varnsdorf 1:1 (1:1)
Branky: 3. Javorek - 22. Kotiš. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Cíferský, Šimák - 25. Rudnickij.

Zlín - Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Orel - Pilný, Gallo. ŽK: Hruška - Moulis, Švec, Peterka, Jursa. Diváci: 1 357.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 4:0 (2:0)
Branky: 37. a 49. Linhart, 20. Rakovan, 46. Ježdík. Rozhodčí: Ochotnický - Marek, Dobrovolný. ŽK: Chmelo, Hanzlík - Bartošák, Böhm, Mareš. Diváci: 2 180.

Bohemians Praha - Vlašim 0:4 (0:1)
Branky: 30. Jícha, 63. Petrů, 85. Jeřábek, 90.+2 Putz z pen. Rozhodčí: Mikel - Urban, Kotalík. ŽK: Sudek, Grussmann (oba Bohemians Praha). Diváci: 223.