ČTsport

ČTsport
středa 21. března 2018 Radek

KVÍZ: Jak dobře znáte slavné hráče minulých MS?

Velikost textu:

Franz Beckenbauer a Johan Cruyff (vlevo) na MS v roce 1974
Franz Beckenbauer a Johan Cruyff (vlevo) na MS v roce 1974

Jak dobře znáte významné hráče MS?

Na MS 1958 ve Švédsku zazářil Just Fontaine, který během jediného šampionátu vstřelil 13 gólů, což se nikdy nikomu nepodařilo. Odkud tento fenomenální střelec pocházel?

Jakou nechal stopu ve finálovém zápase s Československem na MS 1962 v Chile slavný brazilský útočník Pelé?

Slavný německý kanonýr Gerd Müller vstřelil na MS celkem 14 branek. Na kolika šampionátech je vstřelil?

Nejlepší hráč MS 1974 v Západním Německu, nizozemský fotbalista Johan Cruyff, dostal také 3x Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu. Získal ho?

Diega Maradonu proslavily na MS 1986 v Mexiku zejména dva góly ve čtvrtfinále proti Anglii, jeden rukou ("ruka Boží") a druhý po překrásném slalomu ("gól století"). Málokdo si ale vzpomene, že "slalomový" gól na tomto mistrovství vstřelil ještě jeden. Bylo to?

Účastník MS 1990 v Itálii, kolumbijský brankář René Higuita, se proslavil mnoha rozličnými a zvláštními zákroky, jimiž bavil obecenstvo. Který je nejznámější?

Miláček žen Mario Alberto Kempes, nejlepší střelec i fotbalista MS 1978, reprezentoval Argentinu v letech 1973 až 1982. Kdy za ni vstřelil svůj úplně poslední gól?

Hráč Slavie Praha, slavný československý útočník Josef Bican, měl smůlu, že nejlepší fotbalová léta mu ukrojila 2. světová válka. Stihl, nebo nestihl si zahrát na nějakém MS?

Která z těchto slavných jmen si nikdy nezahrála na některém z fotbalových MS?

Cenu pro nejlepšího hráče MS získali v historii takoví borci jako třeba Maradona, Pelé, Garrincha, Charlton, Cruyff, Kempes, Ronaldo nebo Zidane. Nikdy se to ale nepovedlo žádnému československému (nebo českému) hráči. Kdo a kdy byl titulu nejblíže?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.