neděle 19. listopadu 2017 Alžběta
Kvalifikace MS 2014

Italové porazili Bulhary těsně 1:0

Palermo – Italové zvládli oboustranně nervózní utkání a po výhře 1:0 si připisují tři body. Děkovat za ně mohou jak brance Alberta Gilardina z osmatřicáté minuty, tak skvělému představení brankáře Gianluigiho Buffona, který především ve druhé půli udržel svému týmu hubené vedení. Itálie si díky domácí výhře upevnila vedení ve skupině B, Bulharsko zůstává druhé o bod před českým týmem. Utkání jste mohli sledovat v podrobném on-line přenosu.

0.

Hezký večer u on-line přenosu kvalifikačního zápasu mezi domácí Itálií a Bulharskem. Proti sobě v Palermu nastupují první dva týmy skupiny B.

0.

Italům chybí kvůli vyloučení ze zápasu s českou reprezentací Mario Balotelli, v útoku ho nahradil Alberto Gilardino.

1.

A právě Alberto Gilardino hned v samém úvodu prověřil střelou bulharského brankáře. Michajlov však byl na místě.

3.

Přetažený centr Abateho zkazil delší kombinaci domácích.

4.

První kombinační spolupráci Bulharů zastavil Andrea Pirlo, následně však byl faulován Bodurovem a Italové rozehrávají.

7.

Antonelli, levý krajní obránce domácích, s vypětím všech sil zastavil průnik Manoleva. Italští obránci nyní zahajují rozehrávku, míč však stejně jako v několika minulých případech nakonec po delším pasu končí za postranní čarou.

8.

Střela Neděleva skončila zhruba půl metru nad břevnem Buffonovy branky.

9.

Andrea Pirlo si zdá se v jednom ze soubojů poranil paži, měl by však bez závažnějších problémů pokračovat.

11.

Gilardino si zatím na hrotu zvyká na spolupráci s ofenzivními záložníky, kombinace přeci jen trochu vázne.

13.

Po faulu Antonelliho rozehrávají hosté přímý kop.

13.

Pokus Neděleva i následnou střelu zpoza pokutového území zlikvidovali italští obránci.

15.

Bulhaři dobře předvídají kombinační pokusy svých soupeřů, a to především na stranách - právě těmito prostory chtěl před zápasem italský kouč směřovat útočné pokusy svých svěřenců.

17.

Hosté nyní vůbec nepouští Italy k míči, až Pirlo přerušil jejich spolupráci. Obě mužstva se však soustředí především na pozornou defenzivu.

18.

Stanislav Manolev zkoušel překvapit Buffona u jeho bližší tyče - nebyl však přesný, střela se otřela jen o boční síť.

19.

Tvrdý Pirlův pokus skončil metr nad bulharskou brankou.

20.

Tonev vyzkoušel Buffona! Jeho velice nepříjemná a pohotová střela trefila italského gólmana do nohou, na dorážku už bulharský hráč neměl potřebnou rychlost.

22.

Pirlův rohový kop našel jen nejbližšího bulharského obránce.

24.

Bulhaři se zatáhli až kousek před hranici vlastního pokutového území, domácím k překonání obranné linie nepomáhá ani roztahování hry do stran.

26.

Michajlova ohrozil na bližší tyči jeden z italských záložníků, brankář však byl pozorný. Z následného rohu ani tentokrát nebyl Pirlo úspěšný a spoluhráře v modrobílém nenašel.

29.

Hosté se netlačí příliš dopředu, v jejich dresu se snaží především agilní Nedělev. Jakési vzrušení na hřišti připravil snad jen riskantní odkop Buffona, bulharští hráči však nebyli dostatečně rychlí a jeho zaváhání nevyužili.

1 2 3 4 »

Obě mužstva vstoupila do utkání povzbuzena výsledkem jiného zápasu skupiny B – česká reprezentace, hlavní rival obou v boji o postup na MS, v něm podlehla na domácí půdě Arménii 1:2. Počáteční minuty však svou nervozitou žádné předzápasové uklidnění nenaznačovaly. Italové se především snažili držet míč na svých kopačkách, nepříjemní a dotěrní hosté jim zase tuto snahu často mařili.

Zahrozil tak jen Alberto Gilardino, nastupující na místě vykartovaného Maria Balotelliho. Na druhé straně střílel záložník Tonev, jeho střela však spíše než svým umístěním překvapila razancí – Buffon míč jen vykopl před sebe. V 38. minutě se však už branka slavila, a to zásluhou Gilardina. Jeho hlavičku, která přišla po krásném centru zleva, nemohl Michajlov ani při nejlepší snaze zachytit. Itálie si následně své vedení udržela i v posledních minutách první půle.

Tak jako první půle končila v uvolněném duchu, ta druhé začala takřka přestřelkou. Nejprve hrozili domácí – střelec první branky Gilardino však tentokrát po De Rossiho pasu svou šanci neproměnil. Hned vzápětí byla branka v ohrožení na druhé straně, když Buffon vychytal zblízka Popova. Po míči se doslova vrhl a lapil ho na brankové čáře.

Po hlušší pasáži pak hrozili znovu hosté, když zhruba po hodině hry v rozmezí jedné minuty několikrát vyzkoušeli italskou defenzivu, a především Buffona. Ten však i nadále prokazoval skutečnost, že právě on byl tou největší hvězdou italského mužstva v utkání.

Bulhaři posléze nedokázali nastavenou laťku z úvodu druhé půle, kdy zatlačili Italy hluboko na jejich polovinu, udržet. I nadále sice byli když ne přímo lepším, tak jistě aktivnějším mužstvem, vyložené brankové šance však už nepřicházely. A ani nepřišli - Italové tak uhájili své hubené vítězství 1:0.

Itálie - Bulharsko 1:0 (1:0)

Branka: 38. Gilardino. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Itálie: Buffon - Abate (80. Maggio), Bonucci, Chiellini, Antonelli (66. Astori) - Motta, Pirlo, De Rossi - Candreva, Insigne (67. Giaccherini), Gilardino. Trenér: Prandelli.

Bulharsko: Michajlov - J. Minev, Bodurov, Ivanov, V. Minev - Djakov (75. Delev) - Nedělev, Manolev (54. Iliev), Gadžev, Popov - Tonev (61. Rangelov). Trenér: Penev.