sobota 21. října 2017 Brigita

O vítězi Poháru FAČR rozhodne podještědské derby

aktualizováno 13. 5. 2015 21:28

Praha - Fotbalisté Jablonce porazili v domácí odvetě semifinále Poháru FAČR Mladou Boleslav 1:0 a po výhře 2:1 z prvního zápasu postoupili do finále. V něm si zahrají potřetí za posledních šest sezon a jejich soupeřem bude 27. května v Mladé Boleslavi sousední Liberec. Slovan sice prohrál v Teplicích 1:3, ale tento výsledek mu po domácím vítězství 3:0 k postupu stačil.

Radost fotbalistů Jablonce

V Jablonci se hrál dlouho opatrný fotbal, domácí ale postupem času převzali aktivitu a dostali se i do dvou šancí. Po rohovém kopu mířil z voleje z otočky do tyče Novák a o chvíli později šel na brankáře Šedu sám Mingazov, hostující gólman ho však vychytal.

"Jeli jsme do Jablonce s tím, že se pokusíme soupeře překvapit, což se ale nestalo. O postupujícím rozhodl už první zápas doma. Jablonec jsme tam pustili do vedení, i když i tam jsme mohli uhrát lepší výsledek," řekl kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Wágner: Neproměnili jsme šance a pak už si to Jablonec pohlídal

Do druhého poločasu vstoupila aktivně Boleslav, ale brankář Hrubý si s hlavičkami Ščuka i Ďuriše poradil. Jablonec mohl postup stvrdit devět minut před koncem, kdy po chybě hostující obrany šel na Šedu sám Pospíšil, ale trefil pouze tyč. Nakonec se povedlo skórovat až v samém závěru Gregušovi.

"Naplnili jsme taktiku, kterou jsme si předsevzali, a nakonec dali i vítěznou branku," řekl jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý, který už se těší na derby s Libercem. "Z pohledu atraktivnosti finále bude derby pro všechny lepší zápas. My to bereme a těšíme se na to," prohlásil.

Jablonec - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 90. Greguš. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Urban. ŽK: Šisler (M. Boleslav). Diváci: 2182. První zápas: 2:1, postoupil Jablonec.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Kopic, Hübschman, M. Pospíšil (90.+1 Crnkič), Rossi, Mingazov (70. Masopust) - Doležal (76. Greguš). Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Navrátil, Šisler, Bartl - Skalák (76. M. Vukadinovič), Štohanzl, Vacek (65. Zahustel), Ščuk, Ďuriš - Wágner (82. Magera). Trenér: K. Jarolím.

Teplice oproti poslednímu ligovému zápasu nastoupily s osmi změnami v základní sestavě a vyplatilo se jim to. Po půlhodině hry otevřel skóre hlavou Hošek a v závěru poločasu dal druhý gól Krob, který střelou z úhlu zaskočil libereckého brankáře Hrošša.

Domácí vstoupili do druhého poločasu s vědomím, že je od penaltového rozstřelu dělí jediná branka, ale naděje jim v 60. minutě sebral střelou ke vzdálenější tyči Frýdek. V tu chvíli by totiž Tepličtí museli k postupu přidat další tři góly.

Frýdek po postupu Liberce: Je to úleva

V 72. minutě sice zvýšil na 3:1 první trefou v teplickém dresu Balázs, Liberec ale v závěru rozkouskoval hru a došel si pro finálovou účast, která je pro něj náplastí za záchranářské starosti v lize.

"Rozhodla pohárová matematika, gól na hřišti soupeře hraje velkou roli," řekl teplický kouč Petr Rada. "Sice jsme nepostoupili, ale hráči si hrábli, chtěli vyhrát. Dvojzápas jsme si neprohráli dneska, ale v Liberci, kde jsme neproměnili šance. Kdyby se nám to povedlo, mohlo se to vyvíjet jinak," dodal.

Teplice - Liberec 3:1 (2:0)

Branky: 31. Hošek, 42. Krob, 72. Balázs - 60. Frýdek. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Kordula. ŽK: Hošek - Frýdek, Douglas. První zápas: 0:3, postoupil Liberec.

Teplice: Slavík - Vondrášek, Hošek, Krob, Jablonský - Balázs, Takács (78. Litsingi), Vůch, Táborský - Kapolongo (66. Potočný), Chukwuma (57. Hora). Trenér: P. Rada.

Liberec: Hroššo - Sus, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Šural (84. Sackey), Pavelka, Soungole, Delarge (79. Douglas), Frýdek (89. Hadaščok) - Bakoš. Trenér: Vavruška.